Zmiana TS-253A na... ?

pilus30

Nowy użytkownik
Noobie
31 Grudzień 2016
7
0
1
49
Warszawa
QNAP
TS-x53A
Ethernet
802.11n (Wi-Fi 4)
Witam wszystkich. Po około 7 latach przymierzam się do zmiany NAS. Obecnie mam TS-253A. Waham się między TS-253E + dyski 2x2T lub TS-473A (zwiększony RAM do 32Gb lub 64Gb) + dyski po 1T lub 2T + system na slocie M.2. wydaje się, że to dwa inne światy. Im więcej czytam, tym mniej wiem… Serwer stoi w domu, służy tylko do przechowywania plików firmowych, księgowości, zdjęć. Wszelkie prace na plikach (90% Office) są prowadzone tylko na serwerze przez sieć (czasem WiFi, czasem LAN, czasem przez VPN-a lub myqunapcloud). Na 100% musi być dostęp do plików przez aplikację w telefonie. Użytkowników do max 10 osób. Czy jest mi potrzebny QTS Hero czy nie? Nie mam dużego doświadczenia w konfiguracji. Jakie są plusy zmiany na Hero? Jaki to miało by wpływ na innych użytkowników, chodzi o dostęp, podgląd plików… Może ktoś podpowie jakieś argumenty za którąś z opcji? Jakieś zalety, wady? Będę wdzięczny za pomoc.
 
a jak mocno jest obciążony obecny nas ? ram/cpu ?
 
Ram oscyluje między 25 a 75%, CPU okolo 30% jak nic się nie dzieje, jak zaczynam pracować np nad dokumentacją to z reguły bliżej mu do 100 %
 
  • ·
  • QuTS hero x86_64
  • ·
  • 100 GbE
  • ·
  • 88 rdzeni i jeden rdzeń kręgowy
Czy jest mi potrzebny QTS Hero czy nie? Jakie są plusy zmiany na Hero? Jaki to miało by wpływ na innych użytkowników, chodzi o dostęp, podgląd plików… Może ktoś podpowie jakieś argumenty za którąś z opcji? Jakieś zalety, wady? Będę wdzięczny za pomoc.
To jest temat na długą dyskusję, ale skracając, prawdopodobnie w Twoim przypadku odpowiedzi są - NIE, ŻADNYCH, ŻADNYCH...
 
QTS Hero... I bierz urządzenie ze znacznie wyższej półki, starczy na kolejne 10 lat.

32 GB RAM / 64 GB opcjonalnie...

Ale przede wszystkim procesor co najmniej i5 lub i7... Do tego kilka kieszeni na dyski 3,5", system oczywiście na dysku M.2, 500 GB / 1 TB.

Dyski M.2 są coraz tańsze, więc się nie zastanawiaj, bierz 1 TB, sam myślę nad wymianą 500 GB Samsung'a 980 Pro na Samsunga 1 TB 990 Pro.

Dyski HDD 1 czy 2 TB ? To raczej jest już historia, mają słabą wydajność z hektara ;) Raczej widzę w nowym serwerze dyski co najmniej 8 TB, sam ostatnio zmieniałem po raz kolejny z 4 TB na 8 TB, a skończyło się na 16 TB. I chwilowo jest spokój.

Pozdrawiam,

S.
 
  • Lubię to
Reakcje: smargul
QTS Hero... I bierz urządzenie ze znacznie wyższej półki, starczy na kolejne 10 lat.

32 GB RAM / 64 GB opcjonalnie...

Ale przede wszystkim procesor co najmniej i5 lub i7... Do tego kilka kieszeni na dyski 3,5", system oczywiście na dysku M.2, 500 GB / 1 TB.

Dyski M.2 są coraz tańsze, więc się nie zastanawiaj, bierz 1 TB, sam myślę nad wymianą 500 GB Samsung'a 980 Pro na Samsunga 1 TB 990 Pro.

Dyski HDD 1 czy 2 TB ? To raczej jest już historia, mają słabą wydajność z hektara ;) Raczej widzę w nowym serwerze dyski co najmniej 8 TB, sam ostatnio zmieniałem po raz kolejny z 4 TB na 8 TB, a skończyło się na 16 TB. I chwilowo jest spokój.

Pozdrawiam,

S.
A co polecasz z wyższej półki ?
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. ts-253A
  2. ts-473a
  3. jaki nas
  4. Zmiana TS-253A na...
  5. ts-253e
  6. 473a
  7. qts na qts hero
  8. 253a
  9. 673 hero
  10. TS-253E-8G
  11. 809
  12. samsung
  13. Ts 253e