Recenzja Zmiany oprogramowania niekoniecznie na lepsze np: CAYIN

jk.1

Passing Basics
Beginner
26 Marzec 2016
27
2
3
50
QNAP
TVS-x71
Ethernet
1 GbE
Witajcie,
QNAP aktualizuje oprogramowanie i niby OK. Nie pyta użytkownika czy użytkownik zgadza się na wyłączenia jakiejś funkcjonalności tylko razem z aktualizacją zabezpieczeń/bezpieczeństwa jest zmuszony do zmiany funkcjonalności albo wyłączenia funkcjonalności. Tak jest z oprogramowaniem do transkodowania. Zmienili (nawet nie wiem jak ten program się nazywał - bo działał) na CAYIN MediaSign Player. I niby nic wielkiego ale teraz to nie działa. Nie działa bo musisz się zarejestrować. A po co? Mam wrażenie, że chyba tylko po to aby użytkownika śledzić. A jeśli nie po to - to po co? Dlaczego nie może działać tak jak kiedyś.
Nie po to kupowałem NAS aby teraz moje dane i informacje o tym co przetwarzam i jak wędrowało do firmy trzeciej. Jestem zobowiązany do zachowania tajemnicy klienta - stąd moje wątpliwości.
Czy inni producenci np.: S też tak postępują? Czy macie jakieś doświadczenia w tym temacie?

Pozdrawiam
JK
 
Nic nowego, dlatego nie używam żadnych stacji QNAPa , poza Container i Virtualization. Cała reszta wyłaczona bądź zdeinstalowana.

Synki nie mają fajnie, bo raportowanie leci do CN.
Asustor - nie wiem.
 
To pikus. U mnie przy update systemu - NAS sie zamienil w skrzynke zlomu. Wsparcie nie dalo rady uruchomic i trzeba bylo zresetowac do ustawien fabrycznych i wszystko wgrac. Administratos (pigers czy Silas?) zablokowal moj komentarz na ten temat. Dosyc to przykre i znamienne. Chetnie podam namiary na kontakt gdyby bylo trzeba potwierdzenia.
 
  • Sad
Reakcje: Ice
@darius19 Fakt, NAS się nie powinien uwalić podczas aktualizacji - wtopa. Ale jak widać, nie była to zorganizowana akcja wymierzona we wszystkich użytkowników, tylko pojedyncze przypadki. Osobiście tego nie doświadczyłem na Qnapie, ale na Macu się zdarzyło parę razy. Generalnie, przedstawiasz część historii, więc mogłeś sam równie dobrze coś nakopać i się skiepściło. SOA#1: u mnie działa ;]
 
jestem totalnie biernym uzytkownikiem. Slabo zorientowanym. Nic nie zmieniam. "nie dotykam". Podczas jednego z update - po prostu przestal dzialac. Wielodniowa walka wsparcia krajowego - bezskuteczna. O powodzie i przyczynach tzn. "co sie stalo" - nie idzie wyciagnac informacji. Sprzet byl na gwarancji. Ale dostawca odmowil udzielenia pomocy. Problem softwerowy - wiec gwarancja nie obejmuje (tako rzacze Qnap). Prawdopodobnie blednie odczytalem komentarz na forum, do mojego poprzedniego wpisu. Wywnioskowalem ze moj krytyczny wpis zostal "ocenzurowany". Widocznie bledny wniosek. Nabylem NAS aby miec dane porzadnie zabezpieczone. Ale wyglada na to ze RAID nie wystarcza. Trza robic pelne kopie "na zewnatrz". To mnie "uratowalo". Jest dla mnie jasne, ze to nie jest masowy przypadek. Chociaz chyba nie odosobniony.
 
@darius19 Nikt nigdy nie mówił, że RAID1 to jest zabezpieczenie 100%. Przynajmniej u nas na forum - każdy mówi nawet sam Qnap - backup 3-2-1. Zasad ta, jest wszędzie stosowana (powinna) - czy to BIG DATA czy dom. Coś się zjebało podczas aktualizacji - powiem tak - niestety się zdarza. Czy to Qnap, czy to Mac czy Windows. Nie ma na forum cenzury. Każdy każdemu chce pomóc - a jak heldesk też nie dał rady, to znaczy, że sprawa była mocno skomplikowana, bo chłopaki z HD to są fachury i znają się na rzeczy. A że ich znam - to wiem, że na pewno nie zlali sprawy tylko się do tego przyłożyli, żeby rozwiązać Twój problem.
 
  • Lubię to
Reakcje: jerry1333
Każdy powinien robić backupy na zewnątrz i tyle. Ja, żeby mieć bezpieczny serwer aktualnie mam kopię na 3 w klastrze + backup.
 
Cześć,
Jestem tu nowy, więc wybaczcie jeśli pytam o oczywistą rzecz 😉 trafiłem na ten temat, ponieważ szukam informacji czy kupno licencji CAYIN MediaSign Player jest "na zawsze" czy może to subskrypcja za którą trzeba płacić co roku? Niestety nie mogłem się tej informacji nigdzie doczytać 🤨 mam nadzieję że odgrzewając ten temat nie będzie bana 😉
 
licencja jest jednorazowym zakupem i jest przypisana do nasa*

*ostatnio to się zmienia .. więc dla śniętego spokoju zapytaj QNAPa , masz od tego aplikację helpdesk w nasie.
 
  • Lubię to
Reakcje: mocny
licencja jest jednorazowym zakupem i jest przypisana do nasa*

*ostatnio to się zmienia .. więc dla śniętego spokoju zapytaj QNAPa , masz od tego aplikację helpdesk w nasie.
Dzięki za informację, w międzyczasie kupiłem i dostałem na maila że "ważny do: nieograniczony", więc chyba wieczysta. Jeśli tylko do tego NASa to na parę lat starczy 😉
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. cayin
  2. hd player
  3. CAYIN MediaSign Player