Pomoc Zmienione nazwy plików w Download Station

Srokacz

Passing Basics
Beginner
6 Maj 2017
28
6
3
Dąbrowa Górnicza
QNAP
TVS-x72
Ethernet
1 GbE
Cześć,

Mam takie zjawisko przy pobieraniu przez Download Station. Czasami wychodzi taka sieczka z plików, że trudno cokolwiek z tym zrobić. Nieraz cała ściągnięta paczka jest w porządku, a innym razem część plików (lub wszystkie) mają takie nazwy jak na obrazku:

upload_2018-3-13_13-17-18.png


Kolega Pete67 już raz o tym pisał:
Nie mniej czasem - nie zawsze ale powiedzmy raz na 10 pobrań pobieram zamiast pliku rar coś z tajemniczą nazwą np: "d,MGUwYTIwNzYyOThlZTc0MWE4NjMwYTBkZGQyNmQ4ZDgvRW1lcmFsZC5DaXR5LlMwMUUwNi5QTFNVQkJFRC5IRFRWLmF2aQ==" (nazwa rzeczywista pobranego pliku )
Ale nie doczekał się odpowiedzi.

Może ktoś, coś, gdzieś, kiedyś słyszał, widział, albo może wymyślił? Na pewno jest więcej osób, u których dzieją się takie rzecz.
Pzdr.

Wersja oprogramowania Firmware: 4.3.4 Build 20180215
Model serwera: QNAP TS-431p
Download Station 5.1.97 (na starszych wersjach, wcześniej) taż takie cuda się działy
 
Ostatnio wyczaiłem, że nieprawidłowe nazwy plików występują tylko pod Windowsem, który wyświetla je trybie 8.3. Natomiast w Midnight Commander pokazuje pełne nazwy, tyle tylko, że poprzedzone trzema znakami (cyfra, taka pionowa kreska i spacja) jak na obrazku:

upload_2018-3-25_9-3-37.png


Skoro tak, to czy można w jakiś sposób wyczyścić nazwy plików hurtem, a nie pojedynczo. W Total Commanderze jest taka opcja (tyle tylko, że on widzi sieczkę zamiast prawidłowych nazw), ale czy pod Q jest coś takiego, to tego już nie wiem.

Może ktoś z doświadczonych coś podpowie.

Pozdrawiam
 

Załączniki

  • upload_2018-3-25_9-3-6.png
    upload_2018-3-25_9-3-6.png
    64 KB · Wyświetleń: 36