Pomoc Znacie program do konwertowania filmów z poziomu QNAP'a ?

Wujor

Entry Technician
Q Associate
30 Kwiecień 2020
38
1
8
37
QNAP
TS-x51
Ethernet
100 Mbps
Cześć, znacie może jakiś program do konwertowania filmów na rozdzielczość 480p z poziomu QNAp'a? Próbowałem transkodować filmy do 480p ale nie wszystkie chce mi przekonwertować tylko kilka zdołało z wielu. I Jakie najlepsze wybrać ustawienia konwertowania żeby można było odtwarzać je np na telefonie przez qfile.
 
Obczaj Qnapclub Store: HandBrake
Na qnapie tego nie uzywalem. Ale na windowsie daje rade ;)
bo tak to lipa trochę teraz wszystko przenosić na kompa żeby przekonwertować a później znowu wrzucać na Qnapa :) żeby można było obejrzeć coś przez qfile. Jutro akurat się wybieram na rehabilitację i chciałem sobie przekonwertować filmy żebym mógł sobie obejrzeć. no ale spróbuję tego HandBrake zobaczę co i jak :) Dzięki.
 
Obczaj Qnapclub Store: HandBrake
Na qnapie tego nie uzywalem. Ale na windowsie daje rade ;)
bo tak to lipa trochę teraz wszystko przenosić na kompa żeby przekonwertować a później znowu wrzucać na Qnapa :) żeby można było obejrzeć coś przez qfile. Jutro akurat się wybieram na rehabilitację i chciałem sobie przekonwertować filmy żebym mógł sobie obejrzeć. no ale spróbuję tego HandBrake zobaczę co i jak :) Dzięki.
No to dlatego dalem ci apke na Qnapa ;) Sprawdz sobie.
 
  • Lubię to
Reakcje: Silas Mariusz
No to dlatego dalem ci apke na Qnapa ;) Sprawdz sobie.
nie chce zainstalować

0tg7xqx7axvi.png

a z poziomu appcenter jeśli chcę zainstalować to mi wyskakuje błąd
npomb7z154qd.png

jest jakieś rozwiązanie?
 
W innym temacie o HD Station ktoś wkleja linki, skąd pobrać. Da radę, będziesz musiał poszukać. Nawet poniżej 4.0.0. A czemu chcesz transkodować? Walnij serwer Plex i nim transkoduj - online.
 
W innym temacie o HD Station ktoś wkleja linki, skąd pobrać. Da radę, będziesz musiał poszukać. Nawet poniżej 4.0.0. A czemu chcesz transkodować? Walnij serwer Plex i nim transkoduj - online.

Chciałem żeby mi filmy działały na telefonie przez transmisję komórkową. Dla tego chciałem przekonwertować na rozszerzenie które będzie obsługiwał qfile bo przez qfile mogę się połączyć do swojego Nasa przez myqnapcloud. A przez Plex Serwer nie wiem czy tak da rade zrobić zresztą pierwszy raz się z tym będę bawić dla tego taka opcja..
 
W domu wszystko musi działać. Spróbuj się zalogować http:// wykreśl s i ruszy.
http://adrestwojegoserwera:portplex
w domu to mi za bardzo nie potrzebne bo albo przez kodi na serwerze oglądam albo przez Mi Box'a S także tutaj jest ok chodzi tylko o oglądanie filmów przez qfile na telefonie. Dla tego muszę coś wykombinować żeby odtwarzało mi niktóre filmy. Jeśli przekonwertuję film na 750p 250kb/s i audio 99kb/s wtedy wszystko działa. Jedyna możliwość jak na razie zrzucić filmy na kompa przekonwertować i dopiero wrzucić chyba na qnapa wtedy zadziała qfile
 
Ostatnio coś robiłem na PLEXie - ale na szybko - wydawało mi się, że łączy się przez serwer czyli adres IP serwera za NATem - a jak się do niego łączyłem to EXTERNALLIP: PORT - nie bawiłem się tym zbyt długo - więc nie dam sobie ręki uciąć.
 
Pierwsze uruchomienie musi być w sieci lokalnej. Każde następne może odbywać się już przez stronę plex.tv. Z tego co pamiętam to Plexa zaleta i wada jest taka ze połączenie idzie przez ich serwery przez co jak ich serwer nie działa to i Plex nie działa. Plus taki że tak jak Xiaomihome połączy sie zdalnei z Twoim urządzeniem.

Je bym spróbował z Plexem jeśli masz taką możliwość.