Pomoc Znikający UPS

totopol

Entry Technician
Q Associate
31 Styczeń 2018
35
2
8
Łódź
QNAP
TS-x51
Ethernet
1 GbE
Cześć.

Mam mały problem z UPS-em POWER WALKER VI 650 SE FR 650VA, a właściwie z jego widocznością w QTS.
Po uruchomieniu NAS-a wszystko jest ok, system widzi UPS-a podłączonego i mogę ustawić automatyczne wyłączenie QNAP-a.
Ale po jakimś czasie (kilku dniach) UPS przestaje być widoczny przez system (nie widać go w urządzeniach zewnętrznych),
przy czym UPS działa dalej nie odcina prądu. Po restarcie NAS-a sytuacja powtarza się.
Jeszcze jedno dziwne zachowanie, kiedy UPS jest widoczny często odłącza się i za kilka sekund podłącza z powrotem.

Czy ktoś miał podobny problem?
A może jest możliwość automatycznego zrestartowania portów USB bez restartu urządzenia?



Wersja oprogramowania Firmware: 4.3.4.0695 Build 2018.08.30
Model serwera: QNAP TS-251
 
1. Tego jeszcze nie robiłem, dzisiaj zmienię
2. Już to robiłem, nie pomaga
3. Takie objawy mam od zakupu UPS-a, czyli jakieś 3 updaty wstecz :)

To probuje zmienić kabel i zobaczymy. Ale przy odpięciu kabla i ponownym podłączeniu do Q UPS się znajdował.
 
Mam podobny problem. Wszystko działało dobrze ponad 2 lata, aż kilka dni temu UPS zniknął i już się nie pojawia.
Przez poprzednie 2 lata kilka razy tak się zdarzało, ale zawsze pomagało wyjęcie-włożenie kabla w port USB w NAS.
Tym razem nawet to nie pomaga. Nie pomógł również restart NAS, ani restart UPS. Testowałem różne kable, efekt ten sam. W ostatnim czasie nie robiłem żadnego update w NASie.

Pomożecie jak mogę dalej to diagnozować we własnym zakresie?

UPS to PowerWalker VI 750 T-HID IEC
 
Sam UPS jest sprawny, gdyż podpięty do innego NASa (QNAP TS-453A) działa poprawnie.
Z NASem QNAP TVS-863 przestały się widzieć jakiś czas temu, i brak poprawy.
Jakim poleceniem mogę wymusić na QNAP restart usługi obsługującej UPS?
Próbowałem upsmon -c reload ale nic to nie dało.
Sprawdziłem również:
/etc/init.d/usb_ups.sh stop
/etc/init.d/usb_ups.sh start
/etc/init.d/usb_device_check.sh

Ale nadal bez sukcesów :|
Odpowiedź supportu - ten UPS nie jest wspierany.
 
  • Lubię to
Reakcje: Paweł Tołoczko

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. power walker