Pomoc Zniknęły wszystkie dane z folderu HOMES

slavo_s2k

Entry Technician
Q Associate
3 Maj 2017
86
1
11
8
40
QNAP
TS-x70 Pro
Ethernet
1 GbE
Stałą się bardzo dziwna sprawa , jakieś 3 miesiące temu zmieniłem lokalizację folderu HOMES z Vol1 na Vol2, dzisiaj rano włączam komputer i patrzę a folder "Moje dokumenty" który był spięty z Qsync jest PUSTY! Loguję się do QNAPa i wszyscy użytkownicy mają puste foldery Qsync , dokumenty po starcie komputera usunęły się z moje dokumenty, nowo dododane od wczoraj dokumenty są w HOMES/Konto/Qsync. Starych nie ma nigdzie, nawet w koszu. Zacząłem analizować temat i widzę, że zmieniła mi się jakimś cudem lokalizacja folderu HOMES na domyślny "DataVol1". Na razie nic nie ruszałem, zastanawiam czy zmiana lokalizacji ponownie na Vol2 przywróci stare dokumenty czy straciłem je bezpowrotnie? Co prawda mam kopie offline zrobioną kilka dni temu (robię profilaktycznie raz w miesiącu) ale nie chciałbym już tracić w przyszłości danych :-(


Wersja oprogramowania Firmware: 4.5.3.1652
Model serwera: QNAP TVS-473
Zaryzykowałem, zmieniłem lokalizację HOMES w ustawieniach na wcześniejszą i wszystkie dane wróciły. Pytanie tylko dlaczego to się samo zmieniło :(
 
no właśnie nie, w pliki zniknęły gdzieś w okolicach piątku-soboty , a aktualizacji nie robiłem na pewno jakieś 2-3 tygodnie, ostatnia wisiała i czekała na kolejkę, dopiero teraz ją zrobiłem zanim zmieniłem lokalizację (sprawdzałem czy aktualizacja i restart nie przywrócą ustawień).
 
no to wiele nie zostało ...
upload_2021-6-7_9-30-18.png
 
Zaryzykowałem i przywróciłem lokalizację ręcznie , dane wróciły, przyszła kolejna aktualizacja i znowu to samo :( (czyli pewnie jednak aktualizacja zrobiła problem, a się nie zorientowałem) ale znowu wystarczyło przywrócić ścieżkę i dane wróciły, taki oto bug QNAP-a....