znowu coś się wygrzebało ciekawego, w szufladzie kaktusa ;-)

Jaką funkcjonalność ma przedstawiony "sprzęcik" - co to jest?

  • 1. Super karta multi IO - 1 wyjście analogowe, 7 cyfrowych, oraz 8 wejść cyfrowych.

    Głosy: 1 5,9%
  • 2. Protoplasta przetwarzania obrazu -jednokanałowa karta do digitalizacji.obrazu ze standardu analog

    Głosy: 0 0,0%
  • 3. Zabytkowa standardowa karta NIC.

    Głosy: 14 82,4%
  • 4. Pierwszy na świecie tuner TV do komputera ;-)

    Głosy: 2 11,8%

  • Łącznie głosujących
    17
  • Ankieta zamknięta .

kaktus

μC Circuitmaker
Contributor
14 Luty 2011
941
216
113
13
opolskie
kaktusa.pl
QNAP
TS-219P+
Ethernet
1 GbE
  • ·
  • TS-219P+
  • ·
  • 1 GbE
  • ·
  • ostatni możliwy do używania
Tym razem przedstawię zabytek w formie karty rozszerzeń montowanej do slotu ISA 16bit.

Jego funkcjonalność i cechy przedstawię etapami, najpierw zabawimy się w odgadywanie co to jest, w formie quizu :D
Ankieta będzie otwarta przez 21 dni od dziś (2014-02-06). Po upływie tego terminu zostanie automatycznie zamknięta, a ja odsłonię istotę tego skarbu ;).
Poniższe zdjęcie przedstawia naszego bohatera. Starałem się je tak wykonać aby w sposób naturalny nie można było odczytać oznaczeń, a doskonale były widoczne charakterystyczne porty.
zagadka.jpg zagadka_bot.jpg
Widzimy wyraźnie złącze BNC (Bayonet Neill-Concelman) oraz Dsub15 female. Te ostatnie ma jeszcze charakterystyczną obwolutę, która posiadała pewno kiedyś klipsy zapobiegające przed wypadaniem złącza z gniazda.

Być może dla niektórych z Was, zagadka jest bardzo prosta do odgadnięcia (wręcz trywialna) z tytułu wykonywanej profesji, ale proszę też wsiąść udział w zabawie.
 
BNC ? To moge być dwie rzeczy albo karta TV albo sieciówka.
 
  • ·
  • TS-219P+
  • ·
  • 1 GbE
  • ·
  • ostatni możliwy do używania
Albo karta wejść wyjść cyfrowych/analogowych
taki "oscyloskop" ;-D
 
a ja bym obstawiał że to karta sterująca sterownikiem radzieckich rakiet balistycznych "молния" ale nie ma takiej odpowiedzi :)
 
  • Lubię to
Reakcje: kaktus
  • ·
  • TS-219P+
  • ·
  • 1 GbE
  • ·
  • ostatni możliwy do używania
Już zagłosowałeś raz, nie oshuqj ;-p
 
Kiedys masakrowalem antyka, ktory mail bardziej rozbudowane opcje:
Dojcze Ban 15 ;>
bardzo niestabilny "kabel"
oraz Radziecki Junak z 45 ;)
 
cześć! To ʞɐɹʇɐ sᴉǝɔᴉoʍɐ ɟᴉɹɯʎ ƐƆOW uɐ qNƆ

proszę o chwilę cierpliwości, cieszę się iż wiesz co to, ale nie psuj zabawy jest ankieta proszę klikać



kaktus ;-)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
  • Lubię to
Reakcje: kaktus
Dokładnie tak... O ile mnie wzrok i pamięć nie zawodzą to dǝʍuᴉǝ ƐƆϛ06 Ǝʇɥǝɹlᴉuʞ III.
Jak bym tak dobrze poszukał, to pewnie znalazłbym oryginalne BootROMy:D

proszę o chwilę cierpliwości, cieszę się iż wiesz co to, ale nie psuj zabawy jest ankieta proszę klikać

jeżeli uważacie że trzeba ankietę szybciej zamknąć dajcie znać!!
kaktus ;-)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
  • Lubię to
Reakcje: kaktus
Karta sᴉǝɔᴉoʍɐ˙˙˙ Ɩ0Wq/s

proszę o chwilę cierpliwości, cieszę się iż wiesz co to, ale nie psuj zabawy jest ankieta proszę klikać

kaktus ;)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
  • Angry
Reakcje: kaktus
Heh, dawno nie widziałem tego zabytku - 905 chyba ? Dawno temu instalowałem tego "na pęczki" :D
 
  • Lubię to
Reakcje: kaktus
No i minął termin zabawy.
prawidłową odpowiedzią jest odpowiedź nr 3.
Karta sieciowa (ang. NIC - Network Interface Card) służy do przekształcania pakietów danych w sygnały elektryczne, które są przesyłane potem w sieci komputerowej.

Wszystkim którzy wzięli udział w zabawie pięknie dziękuję - pewnie to nie wszystko ... ;)Dla dociekliwych załaczam fotki na którycg ze szczegółami widać sprzęt z naszej zagadki
:D

Niech każdy oceni swoją odpowiedź i winszuję prawidłowych odpowiedzi - choć sam zagłosowałbym na dopowiedź nr 1. ->
Super karta multi IO bo jest dla mnie bardzo ciekawa ;).widok1.jpg widok2.jpg pewno niektórzy z sentymentem i łezką w oku spojrzą na ten "kawałek historii" a dla innych będzie to ciekawostka. Powiem tyle karty te były i są nadal prawdziwymi "mercedesami" i niekoniecznie tylko w swej klasie ....
 
Z takich starych kart dobrze sie odzyskuje zloto :D - bo grubo smarowali, a nie tak jak teraz nano czy pico warstwy ...