Pomoc Zwiększenie szybkości działania w Qnap 251

emmtemik

Passing Basics
Beginner
27 Czerwiec 2019
26
0
1
48
QNAP
HS-251
Ethernet
100 Mbps
Witam,
Chciałbym zwiększyć szybkość pracy mojego serwera Qnap 251 z 4gb ramu, używam go do celów domowych tzn jest podpięty po hdmi do tv i kablem do pc, używam też myqnapcloud na laptopie oraz qsync, a mimo to serwer ledwo co działa, nawet filmy klatkuja w kodi. Teraz co da większego kopa? dołożenie drugiej kości ram 4gb co da łacznie 8gb czy dolozenie dysku ssd?



Wersja oprogramowania Firmware: 4.4.4 1064 20190918
Model serwera: QNAP TS-251
 
Tak bezpośrednio qnap->soundbar->TV, z tego co zauważyłem u mnie żeby filmy nie klatkowały musi byc co najmniej 2gb ramu wolnego, zuzycie ramu mam ok 40% non stop z tym ze skacze do nawet 70% przez co np puszczam film i wszystko ładnie chodzi ale dam pauze i znowu wlazce i zaczyna klatkowac a w menu nagle pokazuje ze mam tylko 200mb ramu wolnego.


Edit. Teraz w idlu mam 1.7gb ramu wolnego, mimo ze nic kompletnie sie nie robi, czy system zjada 2.5gb ramu w idlu?
 
Uruchom monitor zasobów i tam masz bardziej szczegółowe dane na temat wykorzystania pamięci - ich obserwacja powinna dużo Ci "powiedzieć".
upload_2019-9-26_10-46-39.png
 
Uruchomiłem 1 film trochę poprzesuwałem pauzowałem wszystko ok, przy drugim filmie tez ok, przy 3 filmie obraz zaczął klatkować.
filmy to 1080p ok 6gb wielkosci

wykres wyglada tak:
Zapodaj.Net - Darmowy hosting zdjęć i obrazków bez rejestracji! - fbee19782dc09.jpg


edit. moze dysk ssd zalatwi sprawe?
edit2. po wyłączeniu filmu znowu wskoczył mi chrom zjadający pamieć mimo ze go usułem z hdstation
Zapodaj.Net - Darmowy hosting zdjęć i obrazków bez rejestracji! - 8f99de7584bd3.jpg
to chrome psuje mi cala wydajnosc serwera, mozna go jakos usunac? z hdstation juz usuniety
 
Przerabialem to na moim qnapnie 251a, prawda jest taka ze odtawarzanie video przez HDMI na qnapie dziala beznadziejnie, zawsze sa jakies problemy.
I nie jest to warte ani czasu ani nerwow.

Otto kolejne funkcje reklamwanie przez qnapa ktore nie dzialaja.
 
Jezeli mowimy o odtwarzaniu multimediow na tv przez hdmi to TV box za 300zl > qnap za 1500zl
Dodatkowo "oficjalne" aplikacje od qnapa do video, czy to na qnapie, czy na androidzie sa slabe i dzialaja do dupy. Taki emby czy plex wciaga nosem soft od qnapa.

Ale qnap jako serwer NA MULTIMEDIA sprawdza sie super ;)
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. TS-251A