Pomoc Zwiększona praca procesora

dziadek-NET

Network Architect
Q's Professional
2 Styczeń 2016
511
21
18
40
QNAP
TS-x51
Ethernet
null
Witam

Nie wiem od kiedy ale w ubiegłym roku obciążenie procesora wahało się między 5-10% teraz zerkam i mam 25-60% :s
Większość % zjada karnel_processes czy to naturalne ?
Między czasie mało co instalowałem aplikacji od Qnap a procek cały czas coś tam przetwarza.
Czy to jest przyczyna łatki jaką dał Intel Meltdown i Spectre ?
 
Witam

Nie wiem od kiedy ale w ubiegłym roku obciążenie procesora wahało się między 5-10% teraz zerkam i mam 25-60% :s
Większość % zjada karnel_processes czy to naturalne ?
Między czasie mało co instalowałem aplikacji od Qnap a procek cały czas coś tam przetwarza.
Czy to jest przyczyna łatki jaką dał Intel Meltdown i Spectre ?

Cześć

Zrób commit na Help desk.

U mnie jest tak samo, już pisałem do nich. Ogólnie najprawdopodniej w Qsync coś namieszali. Jak wyłączysz klienta Qsync na komputerach to znowu procek wraca do 5%.

Im więcej osób to zgłosi tym szybciej się ogarną i to zrobią - mam nadzieję.

Pzdr!
 
U mnie jest tak samo, już pisałem do nich. Ogólnie najprawdopodniej w Qsync coś namieszali. Jak wyłączysz klienta Qsync na komputerach to znowu procek wraca do 5%.

Hej,

myślę, że nie jest to przyczyna. U mnie Qsync jest wyłączony, a kernel_process zjada nawet do 87% procka. Dzieje się tak stosunkowo od niedawna, wydaje mi się, że od zmiany firmware na 4.3.3.0404. Do swojego QNAPa nie zaglądam w ogóle, bo działa mniej lub bardziej bezproblemowo. Ale ostatnio wiatrak w nim zaczął pracować z wzmożoną częstotliwością. Okazało się właśnie, że kernel_process zabiera większość mocy CPU. Powyłączałem praktycznie wszystkie usługi dodatkowe (WWW,SQL, SYSLOG, DLNA) i nic to nie dało. Dopiero ożywczy restart pomógł (jak na razie jest w miarę, chociaż lubi sobie skoczyć do 60%).

Założyłem Ticket u producenta i czekam jeszcze na odpowiedź.

Miejmy nadzieję, że poprawią niedługo tego buga :)

Pozdrawiam,
skandal.
 
Hej,

myślę, że nie jest to przyczyna. U mnie Qsync jest wyłączony, a kernel_process zjada nawet do 87% procka. Dzieje się tak stosunkowo od niedawna, wydaje mi się, że od zmiany firmware na 4.3.3.0404. Do swojego QNAPa nie zaglądam w ogóle, bo działa mniej lub bardziej bezproblemowo. Ale ostatnio wiatrak w nim zaczął pracować z wzmożoną częstotliwością. Okazało się właśnie, że kernel_process zabiera większość mocy CPU. Powyłączałem praktycznie wszystkie usługi dodatkowe (WWW,SQL, SYSLOG, DLNA) i nic to nie dało. Dopiero ożywczy restart pomógł (jak na razie jest w miarę, chociaż lubi sobie skoczyć do 60%).

Założyłem Ticket u producenta i czekam jeszcze na odpowiedź.

Miejmy nadzieję, że poprawią niedługo tego buga :)

Pozdrawiam,
skandal.


Cześć

U mnie temat zaczął się od najnowszego softu 4.3.4. Dokładnie tak samo jak u Ciebie czyli kernel_process zżera zasoby jak reksio szynkę. Zrobiłem Ticket i byłem w tej sprawie na mailach z helpdesk i wyszło że to Qsync bruździ. Jak mam włączony Qsync server oraz jestem połączony jakimś klientem mam wykorzystanie CPU na poziomie 60-80%. Kiedy włączałem klienta zużycie spadło do 20-30 a gdy wyłączyłem Qsync Server mam wykorzystanie CPU na poziomie 5%.

Ogólnie przez weekend wywaliłem Qsync i przeszedłem całkowicie na nextcloud'a, szczególnie że jest dostępna fajna i łatwa w instalacji VM z preinstalowanym Nexcloud'em.

Pzdr.