Recent Content by Bartek-

  1. Bartek-

    Pomoc Qnap TS-231p + UPC Connect Box brak chmury.

    :s A im więcej kombinuję to tym więcej rodzi się pytań na które nie mogę znaleźć odpowiedzi (łopatologicznej) :-( Problem rozwiązany, więc można zmienić status na "Rozwiązany"
  2. Bartek-

    Nowy z Qnap TS-231p

    Dziękuję! Tak właśnie zrobiłem.
  3. Bartek-

    Pomoc Qnap TS-231p + UPC Connect Box brak chmury.

    Chyba zaczęło działać :) Założyłem konto na „www.myqnqpcloud” myQnapCloud Chyba raczej działa (po sieci gsm lte) w telefonie zainstalowałem „Qfile” i spokojnie mogę wejść do nasa przeglądać katalogi i robić wszystko. Ustawiłem np. przekierowanie zrobionych zdjęć telefonem do nasa ale nie wiem...
  4. Bartek-

    Pomoc Qnap TS-231p + UPC Connect Box brak chmury.

    teraz sprawdziłem po zmianie na IPv4 (nic sam jeszcze nie zmieniałem ani nie ustawiałem) i teraz ma ta jak poniżej czy zmieniać jeszcze coś w ustawieniach? .
  5. Bartek-

    Pomoc Qnap TS-231p + UPC Connect Box brak chmury.

    @chomik82 Dzięki! właśnie dzwoniłem i mi zmienili na IPv4 teraz mam dostęp do funkcji przekierowania (ale jeszcze nie wiem co tam wpisać? jaki tryb wybrać modem czy router?) gość na infolinii mówił również żebym zmienił i wpisał coś w DMZ aby to wszystko sprawnie działało. - - -popołudniu się za...
  6. Bartek-

    Nowy z Qnap TS-231p

    @arghaill Wielkie dzięki, jak tylko uporam się z innymi sprawami zabiorę się za to.
  7. Bartek-

    Pomoc Qnap TS-231p + UPC Connect Box brak chmury.

    To mnie cieszy, tylko co dalej? jutro koło południa zaczynam ponownie się z tym zmagać! W wątkach które czytałem przewijało się że na tym modemie od upc (użytkownik prywatny nie biznesowy) wszystko działa idealnie ale nigdzie na pisali jak to zrobili, więc jest iskierka nadziei :)
  8. Bartek-

    Pomoc Qnap TS-231p + UPC Connect Box brak chmury.

    Znalazłem taką odpowiedz: ""Adres IP dla Klientów indywidualnych jest dynamiczny (zmienny), publiczny. Przydzielany jest przez serwer DHCP. Dzierżawa adresu IP trwa pewien czas. Po jej wygaśnięciu adres może ulec zmianie. Stały adres IP jest dostępny, jako usługa dodatkowa, w ofercie dla...
  9. Bartek-

    Pomoc Qnap TS-231p + UPC Connect Box brak chmury.

    Dzięki za pomoc! tak wiem że Qnap nie ma z tym nic wspólnego ale użyłem tego określenia ogólne mając na myśli NAS, teraz muszę trochę ochłonąć bo od rana z ty problemem walczyłem, a później zabiorę się za połączenie tak jak proponujesz przez "CloudLink"
  10. Bartek-

    Pomoc Qnap TS-231p + UPC Connect Box brak chmury.

    No to kicha, szkoda że nie piszą tego w reklamach prezentujących Qnap TS-231p , A piszą że to łatwe i proste """""" Łatwe budowanie osobistej chmury w przeciwieństwie do usług chmury publicznej, które wiążą się z ograniczeniami miejsca w pamięci i potencjalnymi problemami z bezpieczeństwem...
  11. Bartek-

    Pomoc Qnap TS-231p + UPC Connect Box brak chmury.

    Czy w związku z tym nie da się u mnie uruchomić prywatnej chmury na Qnapie? ustawienia routera są tak ograniczone że nawet tam nie mogę znaleźć ustawień WAN
  12. Bartek-

    Pomoc Qnap TS-231p + UPC Connect Box brak chmury.

    Witam! Tylko nie bij! :|ale jak to sprawdzić? internet z "UPC" 500Mb/s modem "Connect Box"
  13. Bartek-

    Pomoc Qnap TS-231p + UPC Connect Box brak chmury.

    Witam! Od wczoraj jestem posiadaczem Qnap TS-231p, (kupiłem Qnapa na kopie zapasowe zdjęć i jako chmurę) uporałem się już z konfiguracją i robieniem kopi zapasowej katalogów z dysku kompa stacjonarnego (NetBak Replicator) dzisiaj od rana a już jest po czternastej próbuję ustawić chmurę i ręce...
  14. Bartek-

    Nowy z Qnap TS-231p

    Jak na razie to uruchomiłem (nie mogę zaktualizować "Firmware Update Error code FW004) utworzyłem wolumin 1, a teraz kombinuję (szukam Tu i na YT) jak ustawić kopię jakiegoś folderu z dysku na komputerze.:s Ale widzę że długa droga przede mną.
  15. Bartek-

    Nowy z Qnap TS-231p

    Witam! sympatyków i posiadaczy Qnap, od jutra zabieram się za uruchomienie i konfigurację (w domu, głównie na cele kopi zapasowej) ciemno to widzę ale myślę że wiele odpowiedzi na moje przyszłe pytania już tu padały więc zabieram się do lektury!