Recent Content by BioComp

  1. BioComp

    Pomoc Wake on Lan z zewnętrznej sieci

    Witam, Czy istnieje możliwość używania Wake on Lan przez sieć internetową (po za lanem)? np. Uruchamianie serwera z aplikacji na smartfonie albo z panelu myqnap? Czy na myqnap.com istnieje możliwość wysłania jakiegoś pakietu który uruchomi WOL w sieci lokalnej? Wersja oprogramowania Firmware...
  2. BioComp

    Jakie ciche dyski HDD 8TB do qnapa

    Czy ciche to zależy od pojemności. Mam WD Red 3TB i faktycznie jest cichy (chociaż najcichszy jaki mam, to WD GREEN 2TB [chyba EARX] i stary Samsung 2TB [zdaje się, że HD204UI]). Mam też WD RED 8TB 256MB Flash i on niestety do cichych nie należy. Powiem więcej, dźwięk pracy talerzy sugeruje...
  3. BioComp

    TS-251A czy TS-251+? Który lepszy?

    Tak tak demo, tylko moje drugie pytanie odnosi się do dysków. Bo np. w poniższym artykule autor pisze, że w 251A można włożyć do 8TB - i nie wiem znowu czy chodzi o pojemność na dysk czy o ogólną... I czy to w ogóle prawda i nie przyjmie większych dysków... Jaki NAS warto kupić? QNAP TS-251A -...
  4. BioComp

    TS-251A czy TS-251+? Który lepszy?

    Dzięki pigers za info. Czytam na stronach że TS251+ obsługuje do 16TB a TS251A do 8TB. Prawda to?
  5. BioComp

    TS-251A czy TS-251+? Który lepszy?

    Zakupiłem 251A. Transfery mnie przekonały - 251+ ma wolniejsze. Nawet kosztem wirtualizacji, jednak głównie ma mi służyć jako serwer plików, więc... (No 251+ jest ładniejszy ;)... Ale nie to jest przecież najważniejsze). Dokupiłem 8GB ram ale w jednej kości (single) a nie w dwóch (dual). Mam...
  6. BioComp

    TS-251A czy TS-251+? Który lepszy?

    A mnie to zastanawia... Jak to jest, że - przynajmniej wg. tych testów - pomimo słabszego procesora 251A ma wyższe transfery plików od 251+? 251+ Test serwera QNAP TS-251+ - Multimedialny NAS za rozsądną cenę | PurePC.pl 251A Test QNAP TS251A - Interesujący dwudyskowy serwer NAS | PurePC.pl
  7. BioComp

    TS-251A czy TS-251+? Który lepszy?

    Tylko że to będzie 253Be z 2GB ramu... Jeśli domyślnie miałoby być 4GB/8GB to już dołożyć trzeba będzie znacznie więcej. I to w zasadzie za sam procesor, bo funkcjonalności z 251A i tak tam nie ma (Quick Connect, SD).
  8. BioComp

    TS-251A czy TS-251+? Który lepszy?

    Rozumiem, że ogólnie TS-251+ będzie lepszym wyborem?
  9. BioComp

    TS-251A czy TS-251+? Który lepszy?

    TS-251A czy TS-251+? Czy będzie mi brakowało szyfrowania sprzętowego w 251+? Czy odczuję na minus różnicę w wielkości pamięci FLASH (4GB dla 251A vs 512mb dla 251+)? Do czego w ogóle służy ta pamięć? I czym jest tajemnicze "DOM"? 4K - warto się "łasić"? Na pewno odczuję na minus różnicę w braku...