Recent Content by Djrobo

  1. Djrobo

    Pomoc Brak antywirusa ClamAV w repozytorium

    podepnę się. Czy mogę w Qnapie zainstalować innego antywirusa niż Clam lub Mcfee? np Eset lub Kasperski? najlepiej coś z firewallem od razu.
  2. Djrobo

    Pomoc Wyłączanie się zewnętrznego dysku SSD podczas kopiowania

    Witajcie. Wyłącza mi się podczas kopiowania dużych plików dysk zewnętrzny Samsung Portable SSD T5. Próbuje na niego wrzucić kopie plików z maszyny wirtualnej Hyper-V ( ok 580GB w 11 plikach) , jednak zwykle po przekopiowaniu kilkunastu GB dysk się wyłącza i po 30s pojawia z powrotem...
  3. Djrobo

    Pomoc Stabilna płynna praca w Wirtualization Station na obrazach dysków ? QNAP TVS 673e

    ten AMD jest 4x wydajniejszy od Celerona, w sumie to poziom I5 , dlatego liczę że da się tu jednak wirtualizację uruchomic, tak jak zapewnia producent... Dotychczas łączyłem się przez przeglądarkę, spróbuje przez pulpit zdalny ( chodzi Ci o ten w Win10?) temat Virtio rozkminiam :)
  4. Djrobo

    Pomoc Stabilna płynna praca w Wirtualization Station na obrazach dysków ? QNAP TVS 673e

    Witajcie. Stworzyłem za pomocą Xopero obraz dysku (typu Bare Metal) laptopa z Win10. Obraz ten następnie wyeksportowałem za pomocą Xopero Management Center do Wirtualization Station 3 , następnie przypisałem do pracy 2 rdzenie i 4GB RAMu. Niestety uruchomiona maszyna chodzi baardzo wolno...
  5. Djrobo

    Pomoc Backup Xopero - problem

    A masz najnowsza wersje (3.9.7) Xopero Management Center i Clientów? link: Nowe wydania aplikacji oraz wersje beta - Xopero
  6. Djrobo

    Pomoc Upgrade Ram TS-251

    chyba się skusze na dokupienie 2x16GB, nieduża różnica w cenie :D
  7. Djrobo

    Pomoc Upgrade Ram TS-251

    Cześć. Mi zależy na tym żeby ze 2-4 maszyny wirtualne działały płynnie i szybko się stawiały :) z dyskami już wiele nie zrobię, bo mam 5xIronwolf 4T w FAT5+hotspare... Dlatego myślałem nad dołożeniem 2x8GB ram i wtedy miałbym 2x4 + 2x8 , tylko pytanie czy taka konfiguracja jest możliwa?
  8. Djrobo

    Pomoc Upgrade Ram TS-251

    Witajcie. W sumie to mój pierwszy post, mam nadzieje że bez bana się obędzie :D Mam QNAPa TVS673e z 8GB ramu (2x4GB Kingston). Niestety wirtualizacje z Xopero działają irytująco wolno, wiec chciałbym dołożyć jeszcze 2 x 8GB RAMu . Czy nie będzie z tym problemu, czy jednak mogę dołożyć...
  9. Djrobo

    WItam się

    Witajcie, tu Robert. Niedawno zakupiłem do firmy Qnapa TVS-673e + Xopero do backupu, i własnie uczę się obsługi. Myślę że w tym miejscu sporo się od Was dowiem. pozdrawiam