Recent Content by dxxt

  1. D

    Pomoc TS-473A + 2X M.2 NVME - problem

    Kiedy ja dokłdałem dwa dyski nvme do mojego TS-473A to po włączeniu gdy sprawdzałem ich status to wieszała się cała maszyna... aż wpadłem na pomysł, żeby zrestartować ustawienia NAS i po ponownym włączeniu zaczęły nagle działać w parze... ot taki dziwny przypadek. Czyli: motowałem dwa dyski ->...
  2. D

    Zmiana Qnap-a na model TS-473A-16G

    Kompatybilność dla potrzeb migracji serwera NAS - QNAP Dane powinny pasować jeżeli na TS-473A-16G zainstalujesz też QTS,... ale system? To nie wiem. Ja jak przenosiłem dane to system na 473A instalowałem na dyskach nvme ssd a później przenioslem dyski (raid0). Później i tak przeszedłem na...
  3. D

    Pomoc Pomoc. Potrzebuje materiałów do pracy inż.

    Serwery NAS nie mają zbyt imponującej historii więc niewiele tego znajdziesz. 1. Network-attached Storage - History 2. Enterprise Storage History: DAS, NAS, and EBS Wiem, że w Helionie jest też ebook w tym temacie: "Using SANs and NAS. Help for Storage Administrators" ale nie ma tam historii...
  4. D

    Pomoc Pomoc. Potrzebuje materiałów do pracy inż.

    Zacznik od Wiki ale w wersji eng (Network-attached storage - Wikipedia) na dole pod artykułem masz "References" tym może siekierować dalej.
  5. D

    Pomoc Straming muzyki przez HDMI z QFile

    Może robiłeś aktualizację firmware... Kiedy robiłeś ostatnio restart Qnap'a? Czasami restart jest dobry na wszystko :) ... Niestety kończą się mi powoli pomysły, jest jeszcze "cinema 28" może przez to poleci ci dźwięk po hdmi... jakikolwiek dźwięk bo może coś jest z portem hdmi. Kiedyś był taki...
  6. D

    Pomoc Straming muzyki przez HDMI z QFile

    Może to głupie pytanie, ale ... czy jesteś pewien, że dobrze podłączyłeś wyjśćie HDMI od NAS'a do właściwego wejścia HDMI amplitunera oraz, że prawidłowo wybierasz na amplitunerze źródło sygnału? Z tego co widzę to Sony STR-DA3600ES obsługuje DLNA więc może prościej by było ustawić media...
  7. D

    Pomoc Straming muzyki przez HDMI z QFile

    Witam. Jeśli mogę wtrącić swoje 3 grosze do rozmowy :) ... Rozumiem, że kolega ma zainstalowne Music Station i w Multimedia Console ustawione dla Music Station odpowiednie katalogi z muzyką, jeśli tak to można spróbować przekierować strumień odtwarzania na Audio HDMI w aplikacji QMusic na...