Recent Content by fido

  1. fido

    Pomoc Nie można połaczyć sie do ftp z windows

    Witam Mam na swoim serwerze ustawione ftp. Mam także usługę ddns. Jak cię się połączyć z ftp zdalnie z innego komputera podając adres serwera z poziomu Eksplorator Windows to pojawia mi się błąd i nie można się połączyć. Z innych programów np filezilla, total commander nie ma problemu. Wersja...
  2. fido

    Pomoc Po ostatniej aktualizacji występuje problem z wejściem do NAS

    Ja za namową pomocy technicznej zrobiłem downgrade i jak na razie 1 dzień 7h już serwer chodzi bez problemu. Nawet obciążenie procesora i ramu jest mniejsze.
  3. fido

    Pomoc Po ostatniej aktualizacji występuje problem z wejściem do NAS

    Nic takiego nie powiedziałem, po prostu czekam, po wysłaniu dziennika odezwali się z zapytaniem na które im udzieliłem odpowiedzi i cierpliwie czekam. Opisze kolejny przypadek który miał miejsce dziś i wczoraj. 19.10.2020 ok. godziny 09:00 zrestartowałem serwer i działał on bez problemu do ok...
  4. fido

    Pomoc Po ostatniej aktualizacji występuje problem z wejściem do NAS

    Niestety założyłem ticket do wsparcia niby się odezwali poprosili o dziennik i na razie na tym stanęło. Bardzo dziwne bo po tej aktualizacji pojawia mi się komunikat o problemach z plikami i jak go pominę nic z nim nie zrobię to powiedzmy dziś od 09:00 do tej pory działa ale nie wiem jak długo...
  5. fido

    Pomoc Po ostatniej aktualizacji występuje problem z wejściem do NAS

    Niestety jest lipa. Po wyłączeniu i włączeniu NAS było jakiś czas ok. Dziś rano już jest porażka nic nie działa. Nie można się poprzez przeglądarkę zalogować, nie mogę poprzez ssh, żadna aplikacja z telefonu nie działa. Jedyne co działa to ping bez problemu. Mam tyle danych na tym że aż się boje.
  6. fido

    Pomoc Po ostatniej aktualizacji występuje problem z wejściem do NAS

    Wersja oprogramowania Firmware: 4.5.1.1456 Build 15/10/2020 Model serwera: QNAP TS-231P Po ostatniej aktualizacji 16.10.2020 pojawił się problem z dostępem do NAS. Jak chcę się dostać poprzez przeglądarkę to uruchamia się tak jakby było to łącze z przed naszej ery. Dostęp do ftp tak samo. Ping...
  7. fido

    Pomoc Wymiana dysku na większy i przenoszenie danch - jak ?

    No to lipa pozostaje wszystko ręcznie od nowa ustawiać ;-( ale zonk.
  8. fido

    Pomoc Wymiana dysku na większy i przenoszenie danch - jak ?

    Witam Czy jest jakaś metoda na zmianę dysku w serwerze i przeniesienie wszystkich plików i folderów włącznie z ustawieniami na nowy dysk w jakiś prosty szybki sposób ba mam teraz zwykły dysk i chciałbym go zmienić na nowy większy typowo do serwerów NAS. Z góry dzięki za pomoc. Wersja...
  9. fido

    Pomoc TS-231P czy można uruchomić maszynę wirtualną ?

    Witam. Czy na modelu TS-231P można uruchomić jakąś maszynę wirtualną ? Jeśli tak to czy może ktoś podać w jaki sposób ? Wersja oprogramowania Firmware: 4.4.1 Model serwera: QNAP TS-231P
  10. fido

    Pomoc DLNA po ostatnim update do 4.3.6.0867 20190228

    Przy pomocy helpdesku okazało się że wystarczy zainstalować Video Station i problem z widocznością plików video się rozwiązał. Można także zainstalować Photo Station i Music Station. Ponoć najnowszy firmware tego potrzebuję żeby dlna działało.
  11. fido

    Pomoc DLNA po ostatnim update do 4.3.6.0867 20190228

    Już napisałem i czekam za odpowiedzią. Po wielkich poszukiwaniach i odpowiedzi z helpdesku okazało się że błąd się nie pojawia przy zmianie przeglądarki na chroma lub na IE ewentualnie pomaga wyłączenie blokowania reklam w firefoxie. Niestety problem niewyświetlania nowej zawartości np. plików...
  12. fido

    Pomoc DLNA po ostatnim update do 4.3.6.0867 20190228

    Koledzy u mnie też coś z DLNA się dzieje nie tak i nie wiem od jakiego czasu. Na TV nie widzę nowych dogranych filmów. Resetowałem już wszystko, ustawiałem itp. ale nic nadal coś nie bangala. Mało tego ja korzystam z firefox pojawia mi się komunikat jak na zdjęciu, w chrome i IE nie ma czegoś...
  13. fido

    Pomoc Kilka pytań początkującego

    Witam Mam pytanie czy żeby przesłać plik video wielkości ponad 3GB trzeba coś ustawiać bo jakoś nie mogę przesłać w różnych miejscach mi się zatrzymuje, chyba że to wina telefonu że po czasie się blokuje ale przecież z drugiej strony wifi nie jest wyłączane. Witam Mam już dysk w serwerze i teraz...
  14. fido

    Pomoc Problem z VPN PPTP i zdlanym dostępem

    Witam Sprzęt - NAS TS-231P - router Netgear WNDR4300 wgrane OpenWrt Na routerze przekierowane porty do NAS. Do NAS mogę się zdalnie łączyć poprzez domenę DDNS ale na porcie 1030 z tego względu że zdalnie też łącze się do routera. Na NAS skonfigurowany VPN PPTP. Problem polega na tym że...