Recent Content by klfklf

  1. klfklf

    Pomoc Przyspieszyć NAS, karty rozszerzeń i dyski SSD (PCIe M.2 SATA;PCIe M.2 NVme; 2,5" SATA)

    Też chciałbym włożyć SSD nvme i wykorzystać jako volumin. Z Twojego posta zrozumiałem, że najpierw konfiguruję wszystko na QM2, później mogę przełożyć SSD na kartę za np. 60 PLN i powinno wszystko działać?
  2. klfklf

    Pomoc Udostępnienie folderu z NAS na zewnątrz bez stałego IP

    Rzeczywiście, miałeś rację.... prędkość jest tragiczna, na poziomie hmmmmm.... 1-2 Mb/s :s Małe pliczki ok, ale film - nie ma szans, więc wycofuję się z pomysłu myqnapcloud Ostatecznie, w nagłych potrzebach zostaje Google drive 15 GB z pełną prędkością Dzięki wszystkim za podzielenie się swoją...
  3. klfklf

    Pomoc Udostępnienie folderu z NAS na zewnątrz bez stałego IP

    Nikt nie zasugerował lepszego rozwiązania :) Prędkości jeszcze nie miałem możliwości sprawdzić. Nie mam publicznego adresu, więc DynDNS chyba nie zadziała?
  4. klfklf

    Pomoc Udostępnienie folderu z NAS na zewnątrz bez stałego IP

    No cóż, podłubałem trochę i ..... skorzystałem po prostu z myqnapcloud i osiągnąłem to co chciałem, tzn. mogę udostępniać zasoby innym osobom na zewnątrz :)
  5. klfklf

    Pomoc Udostępnienie folderu z NAS na zewnątrz bez stałego IP

    Stałego IP nie mam, więc to co pokazuje What Is My IP? - Shows your real public IP address - IPv4 - IPv6 raczej jest adresem mojego ISP. Prawdopodobnie trzeba by skonfigurować jakiś VPN na NAS i w W10, tylko nie bardzo mam pojęcie od czego zacząć. :D
  6. klfklf

    Pomoc Udostępnienie folderu z NAS na zewnątrz bez stałego IP

    Witam, Jak można najprościej udostępnić folder np. "Films" znajdujący się na NAS, komuś na komputer z W10 poza LAN, nie mając stałego IP? Wersja oprogramowania Firmware: 4.4.2 Model serwera: QNAP TS-253Be
  7. klfklf

    Pomoc Dodanie drugiego dysku (SSD) do NAS jako systemowego bez utraty danych z pierwszego (starego)

    Hmmmm.... jednal pójdę w kierunku naprostszym i bezpieczniejszym - kopia danych na dodatkowy dysk i wyczyszczenie starego dysku :) Dzięki wszystkim za pomoc. Raczkuję w temacie NAS i każda pomoc wnosi coś nowego :thumbs-up:
  8. klfklf

    Pomoc Dodanie drugiego dysku (SSD) do NAS jako systemowego bez utraty danych z pierwszego (starego)

    OK. W takim razie, czy stary dysk systemowy z danymi mogę włożyć jako hotswap i wyodrębnić tylko dane (na inną partycję???), a zawartość systemową usunąć i ostatecznie mieć dysk tylko z danymi? W Windowsie tworzę dodatkową partycję, kopieuję dane i starą partycję mogę spokojnie usunąć. W QTS...
  9. klfklf

    Pomoc Dodanie drugiego dysku (SSD) do NAS jako systemowego bez utraty danych z pierwszego (starego)

    Rozumiem, że tą procedurę robię zostawiając stary dysk tak jak jest, nie czyszcząc go? Czy mogę w jakiś sposób sprawdzić, dlaczego dysk ciągle coś czyta (chrobocze), chociaż cały dzień nie logowałem sie do NAS?
  10. klfklf

    Pomoc Dodanie drugiego dysku (SSD) do NAS jako systemowego bez utraty danych z pierwszego (starego)

    Sorki, myślałem, że w stopce takie informację się pojawiają :) TS-253Be, 4.4.2.1262
  11. klfklf

    Pomoc Dodanie drugiego dysku (SSD) do NAS jako systemowego bez utraty danych z pierwszego (starego)

    Witam! W NAS mam zamontowany 1 dysk 6 TB Seagate Iron Wolf, z którego startuje system i na którym mam ok. 3 TB danych (zdjęcia, filmy). Problem jest w tym, że dysk ciągle wydaje głośne (jak dla mnie) dźwięki - nawet jak NAS nie jest używany - i to mi przeszkadza. Chcę dołożyć dysk SSD 250 GB...
  12. klfklf

    Witam

    Witam serdecznie! :)
  13. klfklf

    Pamięć RAM dla TS-251+ - 16GB (2x8)

    Super, dzięki Panowie za informację. SSD 512 na system może wsadzę, tylko pytanie jaki, żeby za szybko nie padł i też żeby nie przepłacić ;)
  14. klfklf

    Pomoc Kodi 18.4 nie uruchamia się

    Oki, wieczorem sprawdzę. THX :D KODI działa ......... dzięki serdeczne :D