Recent Content by mab83

  1. mab83

    Pomoc TS-253A - kompatybilność z WD101EFAX

    Będzie działać, ale poczytaj sobie ten wątek, dość wkurzający dźwięk, który pojawia się losowo i masz wrażenie jakby zaraz miał się rozwalić. Mają to wszystkie dyski WD Red od 10TB, producent uważa, że jest to normalne... Strange noise coming from 10TB drives (WD100EFAX)
  2. mab83

    Pomoc Utrata połączenia do zmapowanych zasobów

    Na moje to wiesza ci się switch w routerze, nie masz komunikacji między hostami, ale działa podłączenie port -> router -> internet. Potem połączenie wraca internet -> router -> port. Brak bezpośredniej komunikacji pomiędzy portami.
  3. mab83

    Jaki typ serwera do domowego biura.

    Włóż najpierw dyski M.2, postaw na nich system, będziesz miał 3 wolne kieszenie na HDD, możesz zrobić wtedy RAID5 lub 2 dyski RAID1 i trzeci nawet dać na backup, masz wiele możliwości i system dalej na SSD. Muszą być szybsze bo szybciej się kręcą, pytanie gdzie będzie stał NAS i co jest...
  4. mab83

    Jaki typ serwera do domowego biura.

    Ironwolfy są zdecydowanie głośniejsze, po za tym imho co ci bardziej pasuje.
  5. mab83

    QNAP TS-873-8G

    Można, ale tylko jako cache.
  6. mab83

    Sprzedam 2 Dyski WD RED 10 TB

    napisz na mariusz (dot) baruch (at) gmail (dot) com
  7. mab83

    Sprzedam 2 Dyski WD RED 10 TB

    za mało, dzięki ;) Nowa cena 2000 zł.
  8. mab83

    Pomoc Zwiększenie pojemności woluminu

    U mnie przy zmianie dysków na większe po zmianie trzeba było wejść (po angielsku) Storage and Snapshots -> Storage/Snapshots (zakładka pod dyskami) -> Storage pool -> po prawej u góry Manage, w okienku znowu manage i Replace disk one by one, w nowym okienku jest przycisk Expand capacity, po...
  9. mab83

    Sprzedam 2 Dyski WD RED 10 TB

    Witam, mam do sprzedania 2 dyski WD RED 10 TB, pracowały w domowym NASie, jeden ma 223 dni drugi 337 dni, zostało więc jeszcze sporo gwarancji Cena za oba dyski 2200zł
  10. mab83

    Pomoc TS-253Be +2x10TB Seagate - jak wyciszyć?

    U mnie dwa 10 TB chodzą ponad rok, stare dwa 3 TB chodzą już ponad 6 lat, bez usypiania też bez zarzutu.
  11. mab83

    Pomoc TS-253Be +2x10TB Seagate - jak wyciszyć?

    Wolniejsze na pewno, w końcu wolniej się kręcą, czy dużo raczej nie aż tyle, moje WD Red (10TB) osiągają w teście Qnapa 190-250MB/s i 110-150 IOPS (Read) w Ironwolfach nie pamiętam ile było. Wg mojego subiektywnego odczucia zdecydowanie głośniejsze niż 30%. WD, Seagate, HGST, Toshiba noise level...
  12. mab83

    Pomoc TS-253Be +2x10TB Seagate - jak wyciszyć?

    Wymień dyski na WD RED zdecydowanie cichsze, miałem dyski Seagate i od razu je oddałem, hałas był nie do zniesienia. Co do pudełka rezonansowego, ja NASa postawiłem na podkładce pod myszkę - działa :D
  13. mab83

    Pomoc Hyper Backup z S na Qnapa

    Admin będzie widział wszystko.
  14. mab83

    Pomoc Alternatywa do Ramu od QNAP TVS-1282T

    Tylko, że TVS-1282T ma DDR4 pełnowymiarowe, a wątek dotyczy DDR3 SODIMM. RAM powinien być non-ECC i napięcie 1,2V, ale więcej szczegółów nie znam, podobno nie wszystkie działają.
  15. mab83

    Wybór dysków

    A może tak: 1. Seagate/WD 2. Standard/PRO/Enterprise Np. dyski EXOS potrafią być tańsze niż standardowe Ironwolf.