Recent Content by newnas

  1. N

    Pomoc Dwa dyski 3Gbs a trzeci 6Gbs w RAID5

    Jest to ten sam model dokladnie co do literki. Moze to ma jakis zwiazek ze nim dokupilem dysk to tworzylem Macierz Raid1 ale anulowalem i przerwalem synchronizacje? dokupilem dysk i zrobilem raid5. Jakies pomysły? Edit: i wszystko jasne TS-351 - Specyfikacja sprzętowa Wnęka dysków 3 dyski...
  2. N

    Pomoc Dwa dyski 3Gbs a trzeci 6Gbs w RAID5

    Model serwera: QNAP TS-351 (RAID5) -- dyski Seagate IronWolf 3x6TB Utworzyłem pulę pamięci w RAID5 Problem jest taki ze pokazuje ze pierwsze dwa dyski dzialaja z prędkością 3Gb/s natomiast trzeci z prędkością 6Gb/s. Czy to normalne? czy moglem cos zle ustawic? Najpierw kupowalem dwa dyski potem...
  3. N

    Pomoc QNAP szyfrowany wolumin i FerroBackup system

    no tak, ale jak to się ma w praktyce? jest opcja tak ustawic ze jak wpiszę haslo do odblokowania woluminu to wstanie mi usluga ferrobackupu? stad pytania w pkt 1 i 2, bo nie wiem jak to lepiej skonfigurować
  4. N

    Pomoc QNAP szyfrowany wolumin i FerroBackup system

    Model serwera: QNAP TS-351 (RAID5) -- dyski Seagate IronWolf 3x6TB Utworzyłem pulę pamięci w RAID5 Utworzyłem wolumin pełny (zarezerwowałem 20% na migawki i z tego co oglądałem w jednym z poradników to dobrze jest zostawić 5-10% puli pamięci niewykorzystanej) tak też zrobiłem więc z tych 80%...
  5. N

    Pomoc Temperatura QNAP TS-351 (dyski Seagate IronWolf 3x6TB)

    Dokładnie, dlatego tak spróbuję, bo UPS zdecydowanie bardziej grzeje się niż NAS. (więc na logikę, powinno troszkę być lepiej :D)
  6. N

    QNAP TS-351 i APC Back UPS BX700UI

    Tak, upewnialem sie przed zakupem. Właśnie nie bylo przewodu takiego w zestawie z UPSem i tak na oko mi pasowal taki, ale nie moglem znalezc w necie informacji czy to ten i wolalem się upewnić. DZIĘKI:)
  7. N

    QNAP TS-351 i APC Back UPS BX700UI

    Chciałem podłączyć tego UPS'a APC Back-UPS 700 VA, 230 V, AVR, gniazda IEC - APC Poland do NAS'a QNAP TS-351 i tutaj pytanko, czy żeby go wykrywał QNAP (ustawienie czasu pracy po zaniku zasilania itp) to mam go podłączyć takim przewodem USB A - USB B (jak do drukarek?) Kabel USB do Drukarki...
  8. N

    Pomoc Temperatura QNAP TS-351 (dyski Seagate IronWolf 3x6TB)

    Cześć Model serwera: QNAP TS-351 (RAID5) -- dyski Seagate IronWolf 3x6TB Jaka temperatura dla tych dysków serwerowych jest "bezpieczna"? QNAP dla każdego z tych dysków pokazuje mi temperatury ok 44-46 stopni. Wewnątrz szafy rackowej jest temperatura ok. 29-30 stopni. Wentylator dodatkowy...
  9. N

    Szafa rackowa pod QNAP TS-351 + ups

    Zamierzam kupić szafę rackową pod NASa QNAP TS-351, w szafce będzie też UPS (skoro już kupuje szafkę, ale może być pod szafką). Zastanawiam się nad szafą rackową zwykła np. wisząca szafa rack 19" 12U 600x450mm (STLWMC-12U-645-GSB) | START.LAN lub szafą rackową z wentylatorami i termostatem...
  10. N

    QNAP TS-351

    Tzn, nie bardzo sobie to wyobrażam, co prawda mam sejf, ale jest zbyt mały no i jakaś wentylacja xD Myślałem, że też tak można, skoro pojawiłoby się gdzieś napięcie na obudowie to wywali mi korki? Muszę jeszcze pomyśleć jak to rozwiązać, bo są to ważne dane, szafa rackowa jest naprawdę...
  11. N

    Pomoc Od czego zaczać? Backup danych z Linuxa na QNAP TS-351

    Dzień dobry, - Od czego zacząć zabezpieczenie serwera NAS? Na co powinienem zwrócić uwagę jako początkujący użytkownik? - W jaki sposób skonfigurować kopie baz danych z serwera Linuxowego na QNAP'a? Jest do tego jakaś instrukcja? Chce zarchiwizować bazy danych, które pracują na Firebirdzie na...
  12. N

    QNAP TS-351

    Czyli podobnie jak w kompie, ok. Tylko zastanawia mnie czy to "skonfiguruj" jest takie proste jak na Windowsie, bo na Win to wiadomo diskmgmt.msc i tam w Zarządzaniu dyskami dodaje, ale mam nadzieje, że w NASie będzie też jakoś prosto to skonfigurować. O widzisz, jest to mój pierwszy NAS stąd...
  13. N

    QNAP TS-351

    Jestem zainteresowany zakupem QNAP TS-351-4G, ponieważ chciałem go użyć głównie do kopii zapasowych baz danych. 1. Czy serwer NAS będzie działał bez dysków M2? Czy dyski mogę dołożyć w późniejszym terminie - po konfiguracji serwera? Jakie kroki wtedy powinienem wykonać? Jest gdzieś jakaś...