Recent Content by PetrozPL

  1. PetrozPL

    Pomoc Odbudowa RAID-1 przy wymianie dysku SMR na CMR

    rzeczywiście, było coś takiego - czytałem o tym. Dzięki za przypomnienie, rzeczywiście w takim przypadku dobrze zadbać o więcej niż jedną kopię danych. Podobne mam odczucie co do kluczy U2F (jeżeli się z nich korzysta) - warto mieć co najmniej 3 sztuki, przy czym co najmniej jedną sztukę w...
  2. PetrozPL

    Pomoc Odbudowa RAID-1 przy wymianie dysku SMR na CMR

    Bardzo ciekawa struktura. Sam coraz częściej zastanawiam się nad dodaniem jeszcze jednego punktu backupowego, w innym miejscu niż dom, bo w przypadku uderzenia meteorytu (:D), bądź bardziej życiowo - kradzieży bądź pożaru wszystko i tak szlak trafi. A twoja zasada "lepiej 2 kopie za dużo, niż...
  3. PetrozPL

    Pomoc Odbudowa RAID-1 przy wymianie dysku SMR na CMR

    I tego właśnie potrzebowałem :) zatem jest to możliwe i raczej powinno być ok. W razie czego backup też mam. To w sumie słuszna uwaga - może rzeczywiście warto poświęcić weekend na odświeżenie konfiguracji i porządki - dzięki!
  4. PetrozPL

    Pomoc Odbudowa RAID-1 przy wymianie dysku SMR na CMR

    Backup na zewnętrznym dysku już mam - sam NAS i RAID bezpieczeństwa danych nie gwarantują, z resztą i backup 100% pewności nie daje, ale z nim można uznać, że dane są w miarę bezpieczne odnośnie tematu, to chodziło mi o bezproblemową migrację i pomyślałem, że może nie jestem pierwszym szaleńcem...
  5. PetrozPL

    Pomoc Odbudowa RAID-1 przy wymianie dysku SMR na CMR

    Witam wszystkich użytkowników forum. Piszę, ponieważ przybieram się do wymiany macierzy dyskowej RAID-1 złożonej z dysków SMR na dwa nowe dyski CMR. Żeby tego było mało, to dyski są dodatkowo większe i zupełnie innego typu (wymiana WD RED na HSGT). Wymianę realizuję w celu rozszerzenia...