Recent Content by Robson_73

  1. R

    Pomoc TS-253 Pro awaria kontrolera dysku

    Wentylator wymieniłem bo dotychczasowy dogorywał, a udało mi się zamówić oryginał. Płytki niestety nie znalazłem, ale rozebrałem NASa, wykręciłem płytkę i wyjąłem ją ze złącza, przedmuchałem wszystko porządnie sprężonym powietrzem i przeczyściłem styki na płytce i w złączu izopropylenem. Nie...
  2. R

    Pomoc TS-253 Pro awaria kontrolera dysku

    Niestety po 45000 godzin mnie też dopadła ta przypadłość w 253PRO. Możesz podać namiary na serwis, który oferował tą płytkę? Oprócz tego czeka mnie chyba wymiana wentylatora, ale ze znalezieniem tego już jest łatwiej. Pozdrawiam
  3. R

    Download [Stable] QTS 4.3.4.0537 build 20180331 | ARM & x86

    Upgrade x53 Pro 2HDD RAID 1 i wszystko bez problemu hula, 2 instancje vQTS - też działają bez problemu, przestrzegam natomiast użytkowników x77 z kartą graficzną nvidia - trzeba dać sobie na wstrzymanie, bo aktualna wersja firmware nie rozpoznaje karty graficznej w związku z tym HD Station/Linux...
  4. R

    Download [Stable] QTS 4.3.4.0537 build 20180331 | ARM & x86

    Psuje - w x77 przestaje rozpoznawac karte graficzna
  5. R

    Pomoc Pomoc przy ustawieniu połaczenia AFP

    To tak jak u mnie - w podobnym czasie przeszedłem na Sierrę i aktualizowałem QNapa - niestety skończyło się to na dość długim poszukiwaniu strony winnej - czy to Qnap czy Sierra. Testowo postawiłem VM El Capitana i już po chwili wiedziałem, że coś jest na rzeczy w samym Qnapie. Zalecenia...
  6. R

    Pomoc Pomoc przy ustawieniu połaczenia AFP

    Proponuję również, żebyś do wgrania firmware'u użył Qfindera i z jego poziomu wgrał wersję 20160901, po restarcie QNapa AFP powinno zacząć działać poprawnie. Napisałeś, że TimeMachine masz podłączone pod SMB... to jest nowa kopia TimeMachine? Pytam, bo jeśli miałeś wcześniej El Capitana i...
  7. R

    Pomoc Pomoc przy ustawieniu połaczenia AFP

    Wersja softu 4.2.2 build 20160901 - na stronie Qnapa wybierasz Support, dalej Download i z rozwijanej listy wybierasz swoje urządzenie - pojawi się lista na której wybierzesz wersję 20160901. Wersje 20161021 i 20161028 w ogóle nie współpracują poprawnie z AFP i/lub TimeMachine. Wersja 20161102...
  8. R

    Pomoc Pomoc przy ustawieniu połaczenia AFP

    Najlepiej 20160901 - ostatnia w której jeszcze wszystko z Maciem działało jak należy
  9. R

    Download [Stable] QTS 4.2.2 Build 1021 | ARM & x86 !~ TS-X59/X59U/X39/X39U/X09/TS-269H

    Dzięki za sugestie, nie mam zainstalowanego Video Station, Music Station i nie używam Qsircha. Na dysku nie ma też zbyt wielu plików multimedialnych, więc indeksacja liczona w dniach jest chyba niemożliwa. Aktualizacja prawdopodobnie coś miesza w uprawnieniach przy AFP - można weryfikować...
  10. R

    Download [Stable] QTS 4.2.2 Build 1021 | ARM & x86 !~ TS-X59/X59U/X39/X39U/X09/TS-269H

    Ja mam dokładnie taki sam problem w serii x53 pro - ostatni update spowodował że: 1) dyski cały czas mielą - mniejsza waga problemu 2) Timemachine przestał działać - to akurat jest już duży problem