Recent Content by salata

  1. salata

    Pomoc rTorrent Pro on QTS 4.2.6 and qnap TS-459 Pro + ???

    Witam @Silas Mariusz . Zreanimowałem swojego 559 Pro+ i chcę po resecie postawić tam rtorrent. Z tego co widzę wersja Pro ma nie ma wsparcia dla tego już cokolwiek wiekowego, aczkolwiek calkiem dobrego sprzetu działajcego na FW 4.2.6 (zdaje się że tylko 32bit)? Jeżeli Pro nie działa to jaka...
  2. salata

    Pomoc Nie uruchamia się rtorrent [x86] 0.9.2-b0409

    Pozwalam sobie odkopac temat, bo mam podobne doswiadczenia ostatnio z rtorrent na moim NASie. Albo lighttpd sie zawiesza notorycznie i mnie odcina od portu albo monitorix sie wysypuje i przy okazji takze rtorrent. Moja wersja b0409, a NAS nie dostanie upgrade'u do 4.3. Zastanawiam sie czy nie...
  3. salata

    Pomoc Przywrócenie RAID5 (inactive)

    Coz, ten qnap taki prosty to nie jest jak go maluja. 2 razy probowalem zrobic migracje z RAID1 do RAID 5 i za kazdym razem mi wywala blad RAID Migration failed. Wkurzajace, szczegolnie, ze uzywalem web interfejsu. Teraz (2gi raz) znow musze zsynchronizowac RAID1. Wczesniej mialem NAS'a opartego...
  4. salata

    Pomoc Przywrócenie RAID5 (inactive)

    Mój nas to backup, szczęśliwie miałem dane i pojemność na komputerze aby część odzyskać. To było zaledwie 3TB. Teraz przy RAID5 byłoby 9TB. Jak zapcham taka pojemność to nie wyobrażam sobie jakbym miał to odzyskać. Zgrywanie z płyt Blu Ray trwa jednak trochę. Muszę pomyśleć jak sobie...
  5. salata

    Pomoc Przywrócenie RAID5 (inactive)

    Nie podoba mi sie, ale po przejsciach z RAIDem musze stwierdzic, ze proces jest lekko problematyczny. Moze mialem pecha. Co do standardu to qnap pewnie pod nakladka ukrywa linuksa i mdadm, ale nie zmienia faktu, ze jak podejme decyzje o rozszerzeniu do RAID5 z obecnego RAID1 to bedzie to troche...
  6. salata

    Pomoc Przywrócenie RAID5 (inactive)

    Dane odzyskalem korzystajc z softu forumowego. Na chwile obecna qnap musi popracowac wg mnie nad rozszerzaniem macierzy raid5, bo roces nie jest bezproblemowy. Nie tylko ja zglaszalem podobne problemy. Obecnie jade na RAID1 na kopie zapasowa i inne newralgiczne dane + 3 dyski i zastanowie sie...
  7. salata

    Pomoc Przywrócenie RAID5 (inactive)

    wyslalem dane na komunikatorze. dzieki za odzew Pozdrawiam marcin
  8. salata

    Pomoc Przywrócenie RAID5 (inactive)

    Dzieki Mariusz. Czekam w takim razie na odzew. Poki co dostalem instrukcje od supportu, ale poki co polegala tylko na usunieciu jednego z dysku. status macierzy jest obecnie jako unmounted. [~] # mdadm -CfR --assume-clean /dev/md0 -l 5 -n 4 missing /dev/sdb3 /dev/sdc3 /dev/sdd3 mdadm...
  9. salata

    Pomoc Przywrócenie RAID5 (inactive)

    Witam wszystkich, mam problem z RAID5 w moim Qnapie. Perspektywa utraty danych jest dla mnie troche przerazajaca, ze wzgledu na czas jakim musialbym poswieci na ich odtwarzanie o odbudowe. Moj server to QNAP TS-559Pro+ dziala na firmware 4.0.5. 4 dyski dzialaja jako RAID5 jeden jako single...
  10. salata

    Pomoc Konfiguracja rtorrent

    Twoje ulubione sa puste, albo ja nic nie widze. Mozesz mi podac te linki, co bym mogl je przestudiowac? Thks PS. Jest gdzies dostepna stabilna wersja rTorrent v0.9.2 bazujaca na bibliotekach libtorrent v0.13.2 na nasze Qnapy x86? -- pozdrawiam Salata
  11. salata

    Pomoc Konfiguracja rtorrent

    Witam, Staram sie rozwiazac probem, ale juz mnie trafia i potrzebuje pomocy. Po miesiacu bezproblemowej pracy rtorrent wyczyscil mi cala kolejke sciagania i przywrocil domyslna konfiguracje. Ze wzgledu, ze uzywam innego niz domyslny katalog do sciagania (na innym dysku -...
  12. salata

    Witam

    Serdecznie witam, jestem nowym i swiezym posiadaczem QNAP'a. Prosze o ewentualna wyrozumialosc jak zadane pytania beda niskiego lotu. Jak na razie zbieram informacje i bawie sie konfiguracja.