Spooky's Recent Activity

1. Spooky

Spooky odpowiedział w temacie Udzielamy pomocy błąd połączenia z.......

Z poziomu phpMyAdmina masz dostęp do zarządzania użytkownikami?

19 Marzec 2019 o 16:03
  2. Spooky

Spooky odpowiedział w temacie Udzielamy pomocy błąd połączenia z.......

A w skrypcie masz te same dane logowania, którymi logujesz się via phpMyAdmin?

19 Marzec 2019 o 14:08
  3. Spooky

Spooky lubi wiadomości Inf-Louis91 w temacie [QNAP] Pomoc przy wyborze pierwszego serwera.

Ok, to bardzo Wam dziękuje. @Spooky i @Penerros Dam już znać do odpowiedniego działu, że jestem zainteresowany zakupem. Jak można podziękować komuś za post? Czy mogę go zrobić jako rozwiązany, czy jak najlepiej?

18 Marzec 2019 o 20:56
  4. Spooky

Spooky odpowiedział w temacie Hi.

Hi.

18 Marzec 2019 o 18:49
  5. Spooky

Spooky lubi wiadomości SlyFox1186 w temacie Hi.

Good day everyone. :Dowidzenia:

18 Marzec 2019 o 18:47
  6. Spooky

Spooky odpowiedział w temacie Cześć.

Witaj.

18 Marzec 2019 o 18:47
  7. Spooky

Spooky lubi wiadomości KotBEZbutow w temacie Cześć.

Witam Jam tetrus z w miarę sprawnymi łapami, serwerem Qnap i NordVPN. Trochę pokopię za informacjami :)

18 Marzec 2019 o 18:43
  8. Spooky

Spooky odpowiedział w temacie [QNAP] Pomoc przy wyborze pierwszego serwera.

Ja mam włączonego Adblocka Plus i ikonki mam. A one się przypadkiem nie pojawiają po zdobyciu jakiejś rangi na forum?

18 Marzec 2019 o 18:43
  9. Spooky

Spooky dodał załącznik do tematu [QNAP] Pomoc przy wyborze pierwszego serwera.

Jak najeżdżasz kursorem na kogoś odpowiedź to pojawia się lista. [ATTACH]

upload_2019-3-18_12-32-49.png 18 Marzec 2019 o 12:32
  10. Spooky

Spooky odpowiedział w temacie Rozwiązany Windows Server 2016 - jak zabezpieczyć przed wirusami ?..

A to niedobry ten ESET, oj niedobry! Więcej chyba póki co nie pomożemy, bo nie wiemy czy wyrzuca jakiś komunikat, itp. - przynajmniej ja nie mam doktoratu z "domyślania się".

18 Marzec 2019 o 11:56
  11. Spooky

Ogólnie radzimy przyjrzeć się np. serii TS-x51. Pierwsza cyfra w modelu oznacza liczbę zatok i tak modele TS-2xx są dwuzatokowe, TS-4xx są czterozatokowe, itd. Model TS-412 osobiście bym odradził - nie jest według mnie rozwojowy, choć na sam...

18 Marzec 2019 o 11:52
  12. Spooky

Wszystko zależy od tego, do czego oprócz przechowywania danych będziesz chciał ten serwer wykorzystać. Apetyt rośnie w miarę jedzenia, a model TS-412 parametrami (CPU, RAM) raczej nie grzeszy. Poszukaj i poczytaj podobne wątki - o ile dobrze...

18 Marzec 2019 o 10:29
  13. Spooky

Spooky odpowiedział w temacie Cześć.

Cześć.

18 Marzec 2019 o 10:24
  14. Spooky

Spooky lubi wiadomości Inf-Louis91 w temacie Cześć.

Dzień dobry wszystkim :-)

18 Marzec 2019 o 10:19
  15. Spooky

Spooky lubi wiadomości Alex w temacie Hi!.

Recently migrate to new QNap System, i found this forum searching on the internet! Great site, great stuff for my QNAP. Thanks.

18 Marzec 2019 o 10:19
  16. Spooky

Spooky odpowiedział w temacie Hi!.

Hi.

18 Marzec 2019 o 10:18
  17. Spooky

Spooky odpowiedział w temacie Rozwiązany Jak zainstalować speedtest na QNAP?.

Po prostu 'do it' i nie bój się, QNAP raczej nie wybuchnie.

16 Marzec 2019 o 12:44
  18. Spooky

Korzystając z użytkownika posiadającego uprawnienia admina, odpalasz edycję wpisów CRONa. vi /etc/config/crontab lub nano /etc/config/crontab Dodajesz na końcu linię. 0 0 * * * /share/Web/speedtest-cli --share >...

16 Marzec 2019 o 02:49
  19. Spooky

Polecenie wykonujesz zapewne jako użytkownik z większymi uprawnieniami - jako root? Łączysz się do QNAPa z użyciem WinSCP też zapewne na większych uprawnieniach. Nie wiemy jak masz skonfigurowaną Sambę, ale z opisu wynika, że pewnie tylko z...

15 Marzec 2019 o 22:04
  20. Spooky

TeamViewer nie potrzebuje zewnętrznego adresu IP. Wszystko zostało już napisane nie raz, więc wystarczy przejrzeć dotychczasowe posty w tym i innych tematach.

15 Marzec 2019 o 19:13
  21. Spooky

Masz możliwość udostępnienia przez TeamViewer jakiegoś komputera z dostępem do QNAPa przez SSH?

15 Marzec 2019 o 19:03
  22. Spooky

Miałem na myśli przeniesienie opcji na lewo od '>>', a u Ciebie jest w obu przypadkach po prawej. Nie wiemy gdzie zainstalowałeś test i czy jego lokalizacja jest w ścieżce systemowej - pewnie nie skoro go nie znajduje. Ogólnie, w pierwszej...

15 Marzec 2019 o 09:36
  23. Spooky

A co mam opisać bo nie rozumiem? W Twoim poleceniu, opcja --share powinna chyba odnosić się do wywołania testu, czyli powinna być po lewej stronie '>>'.

15 Marzec 2019 o 03:16
  24. Spooky

Możesz mu dać dowolne rozszerzenie.

15 Marzec 2019 o 02:39
  25. Spooky

Jeśli wywołujesz z ręki i chcesz zapisać do pliku to np.: ./speedtest-cli >> /var/log/speedtest.log Ładniejsze rozwiązanie to dodanie podobnego wpisu do CRONa, oczywiście z późniejszym restartem tej usługi.

15 Marzec 2019 o 02:33