Recent Content by yahooo8

  1. yahooo8

    Przy piwie TS-253B wyłączył się i nie można go uruchomić

    Wylądował w serwisie QNAP, jako, że mam go w Szczecinie to podjechałem sprawdzili i wymienili zasilacz sieciowy i śmiga :) Na szczęście to był tylko zwykły zasilacz a QNAP śmiga nadal. Upiekło się.
  2. yahooo8

    Przy piwie TS-253B wyłączył się i nie można go uruchomić

    Witam, posiadam Qnap TS-253B. Dziś usłyszałem pyknięcie i serwer się wyłączył. Nie można go już uruchomić. Nie wiem czy to zasilacz w serwerze czy też może zasilacz sieciowy lub coś innego. Nie było żadnych skoków napięć itp. Po prostu nagle pyknięcie i się wyłączył i jest martwy. Zasilacz...
  3. yahooo8

    Pomoc Nie mogę dodać blokowanych adresów IP gdy mam QuFirewall

    OK ale w takim razie wpisywaniu załóżmy jak mam na tamtej liście 60 adresów to musiałbym stworzyć 60 reguł ? A nie można już edytować tamtej listy ? Troszkę tego chyba nie ogarnęli. Ale tymczasowe rozwiązanie jest. Dzięki zatem
  4. yahooo8

    Pomoc Nie mogę dodać blokowanych adresów IP gdy mam QuFirewall

    Mam problem. Zainstalowałem QuFirewall bo dziś jakaś zmasowana akcja ataków na Qnapa i bardzo fajnie sobie radzi ale..... Jak zainstaluje się QuFirewall to nie można dodawać do listy adresów blokowanych ip. Jeden z Polski mnie też atakuje co kilka godzin i chcę go dodać (na resztę krajów dałem...
  5. yahooo8

    Pomoc Nieudane próby logowanie co 1-2min na różnych QNAP-ach

    Ja również dziś w nocy, mnóstwo prób wejść z każdego innego ip. QuFirewall zainstalowałem i prawie mam problem z głowy ale .... Jak zainstaluje się QuFirewall to nie można dodawać do listy adresów blokowanych ip. Jeden z Polski mnie też atakuje co kilka godzin i chcę go dodać ale w panelu...
  6. yahooo8

    Pomoc Qnap blokuje wewnętrzne IP komputera

    Mam tylko Kasperskiego. Myślisz, że to on może się dobierać do serwera ?
  7. yahooo8

    Pomoc Qnap blokuje wewnętrzne IP komputera

    Wczoraj sprawdzałem netstatem i nic się nie łączyło z Nasem, dziś patrzę a jakiś czas po tym jak sprawdzałem QNAP znów zablokował kompa więc coś się jednak próbowało łączyć ale nie robi tego cały czas.
  8. yahooo8

    Pomoc Qnap blokuje wewnętrzne IP komputera

    Tak zrobię tylko znalezienie usługi, która się próbuje połączyć to większy problem bo nic specjalnie nowego nie instalowałem. Obstawiam, że jakaś apka po aktualizacji to chce robić. W connection logs jest wszystko ok, tam są tylko prawidłowe logowania ale w logach zdarzeń mam to: Poziom...
  9. yahooo8

    Pomoc Qnap blokuje wewnętrzne IP komputera

    Hej, od jakiegoś czasu QNAP blokuje moje wewnętrzne IP komputera i skutkuje to brakiem możliwości znalezienia go w Windowsie. Przez przeglądarkę mogę spokojnie wejść i odbanować IP ale po jakimś czasie znów banuje mi kompa. Używam jedynie Qfinder-a ale rzadko z niego korzystam choć działa w tle...
  10. yahooo8

    Pomoc Miniatury - gdzie są zapisane, czy są usuwane i jaka jest ich wielkość na dysku ?

    Witajcie, mam proste pytanie. Gdzie są zapisywane miniatury zdjęć, czy mamy do nich dostęp ? Teraz drugie pytanie, czy jeśli usuwam materiały to miniatury są automatycznie również usuwane z oryginalnymi plikami ? Zgrałem na razie 140 giga fotek i filmików i patrząc po zajętości dysku to z 30-40...
  11. yahooo8

    Witam !

    Witam serdecznie. Od kilku dni jestem posiadaczem Qnapa TS-253b. Oczywiście jak zawsze pojawiają się setki pytań ale większość można znaleźć samemu. System super, instalacja poszła hmmm nie do końca sprawnie bo w kilkanaście minut pokazało mi 100% po czym po 3 godzinach gdzie qnap wisiał na 100%...
  12. yahooo8

    TS-253A czy TS-253B

    A czy mógłbyś potwierdzić wyczytane przeze mnie informacje o tym, że seria x53a nie najlepiej sobie jednak radzi z 4K, podobno właśnie nowe x53b dużo lepiej działają pod tym względem.
  13. yahooo8

    TS-253A czy TS-253B

    Witam, mam zamiar kupić swojego pierwszego NAS-a mocno się zastanawiałem czym wybrać zwykłego DAS-a czy NAS-a ale zdecydowałem się jednak na większa funkcjonalność. Wybór padł na TS253 ale nie mogę do końca się zdecydować czy kupić wersję a czy b. Jestem fotografem, potrzebuję głównie NAS-a jako...