Pomoc Żaden VPN nie działa

kapuan

Entry Technician
Q Associate
13 Styczeń 2022
51
1
5
8
36
QNAP
TS-x53D
Ethernet
1 GbE
Cześć,

Trafił mi się problem.
Chciałem połączyć się zdalnie z moim Qnapem ale okazało się, że nie mogę.
Skonfigurowany mam Qbelt, OpenVPN i Wireguarda. Do dzisiaj wszystko działało bez problemu, a teraz żaden sposób połączenia nie działa.

Wyłączenie Firewall na chwile nie pomogło. Połączenie na PC przez smartlink za to działa bez problemu.

Co się mogło wydarzyć :(?
 
OpenVPN po stronie klienta: dodać logowanie: "verb 3" najwyższy poziom logowania 6.
Po stronie nas sprawdzić logi:
Screenshot_20240305_103213.png
 
  • Lubię to
Reakcje: kapuan
Zakładam że masz stały adres ip bo wyeksportowany plik openvpn ma adres publiczny który można zastąpić adresem TWOJ_NAS.myqnapcloud.com
 
  • Lubię to
Reakcje: kapuan
W sumie dałeś mi teraz do myślenia. Jakiś czas temu zdecydowałem się na Orange światłowód. Może to w nim tkwi problem i przez noc zaszły jakieś zmiany?
Ale znowu...z Qfile łączę się bez problemu przez telefon. Smartlink przez PC w pracy tez działa. Tylko ten VPN...
 
W sumie dałeś mi teraz do myślenia. Jakiś czas temu zdecydowałem się na Orange światłowód. Może to w nim tkwi problem i przez noc zaszły jakieś zmiany?
Ale znowu...z Qfile łączę się bez problemu przez telefon. Smartlink przez PC w pracy tez działa. Tylko ten VPN...
qfile prawdopodobnie łączysz po usłudze myqnapcloud po zarejestrowanym adresie lub jak wspominałem po wbudowanym dyndenesie TWOJ_DOM.myqnapcloud.com. (myQnapCloud: aplikacja)

OpenVPN nie wiem jak reszta ma adres IP zmien go TWOJ_DOM.myqnapcloud.com jeżeli masz to uruchomione.
 
  • Lubię to
Reakcje: kapuan
Pojawiła się jeszcze jedna zmienna. Wczoraj późnym wieczorem znajomy próbował się połączyć z moim FTP. W logach widzę kilka stron z logowaniem i wylogowaniem jego konta.
Czy Qnap mógł potraktować go jako bot i zablokować czasowo dostęp? Jako adres serwera wpisywał właśnie "dom.myqnapcloud"?. Widzę, że Qnap po czasie odrzucił jego połaczenie.

Sprawdziłem teraz i sam nie mogę połączyć się z FTP. Czyli coś jest przyblokowane. Dlaczego jednak przy wyłączonym Firewall mnie nie puszcza? Nie widzę tez nigdzie zablokowanych IP. No i sam czas blokowania ustawiony mam na 5 min.
 
Dopnę się do konwersacji.
Mam inny problem dotyczący VPN - nie mam zewnętrznego adresu IP - tzn. niby pokazuje, że mam ale jest to jakiś wirtualny adres. Żaden VPN nie działa, ale MyQnapCloud działa.
Czy jest jakaś inna możliwość stworzenia połączenia VPN?
 
To zrobiłem na początek - nie działa. Nic nie działa, co próbuje przejść bezpośrednio na moje zewnętrzne IP (jest pokazywane, ale go nie mam - to jakieś wirtualne IP, operator chce dodatkową kasę za IP). Korzystałem z Hamachi - i to działa, ale wymaga instalacji dodatkowego oprogramowania i ma ograniczenia w ilości urządzeń do 3szt. Ale nie ma apki na androida i z komórki nie mogę wejść na swoją sieć lokalną.
Połączono posty:

I ma słabą przepływność
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. qbelt
  2. vpn
  3. openvpn
  4. myqnapcloud