Pomoc Amazon Fire Stick 4K Max i aplikacji na zewnętrznym dyski

Status
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.

gentillo

Systems Admin...
Q's Expert
10 Listopad 2012
272
1
19
18
48
Nowy Sącz
QNAP
TS-x73
Ethernet
1 GbE
Dotarł do mnie stick. Jak z te pieniądze to jest ok, aczkolwiek Chromecast 4 jest lepiej wykonany, szczególnie pilot od Amazona przy tym od Google wygląda tanetnie. Ale ja nie o tym. Mój problem nie dotyczy bezpośrednio Qnapa ale wiem, że kilka osób na forum ma to urządzenie. Do rzeczy, Podłączyłem do sticka dysk SSD przez przejściówkę. Dysk zgłasza się, formatuje prawidłowo. Nowe aplikacje teoretycznie instalują się na dysku usb. Tak to jest pokazane w opcjach. Ale gdy wejdę w zakładkę która pokazuje ilość miejsca na dyskach, okazuje się, że na dysku USB nic nie jest zainstalowane. Przed chwilą po instalacji gry która w opcjach widnieje jako zainstalowana na usb wyskoczył mi komunikat o braku miejsca na urządzeniu. I faktycznie dysk USB jest pusty a w pamięci wewnętrznej miejsca brak.
 

Załączniki

  • 20211224_122813.jpg
    20211224_122813.jpg
    301,2 KB · Wyświetleń: 72
  • 20211224_122900.jpg
    20211224_122900.jpg
    282,7 KB · Wyświetleń: 78
Jak z te pieniądze to jest ok, aczkolwiek Chromecast 4 jest lepiej wykonany, szczególnie pilot od Amazona przy tym od Google wygląda tanetnie. Ale ja nie o tym.
Pilot to był dobry kiedyś w amplitunerach Onkyo. Teraz też jest mały i zgrabny.

Podłączyłem do sticka dysk SSD przez przejściówkę. Dysk zgłasza się, formatuje prawidłowo. Nowe aplikacje teoretycznie instalują się na dysku usb. Tak to jest pokazane w opcjach. Ale gdy wejdę w zakładkę która pokazuje ilość miejsca na dyskach, okazuje się, że na dysku USB nic nie jest zainstalowane. Przed chwilą po instalacji gry która w opcjach widnieje jako zainstalowana na usb wyskoczył mi komunikat o braku miejsca na urządzeniu. I faktycznie dysk USB jest pusty a w pamięci wewnętrznej miejsca brak.
Ale po ch...?

Jeśli masz takie wymagania to nie wydaje mi się, aby Stick był dla Ciebie.
Ja Sticka potraktowałem, aby rozwiązać troche inne problemy.
Powiem Ci co ja zrobiłem ze stickami:
  1. podłączony do telewizora z dźwiękiem po HDMI ARC do Onkyo TX-NR609
    • Plex - do odtwarzania contentu z serwera
    • Kodi + zmapowany udział sieciowy Samba do odtwarzania contentu z serwera
    • YouTube Kids
  2. podłączony do projektora z dźwiękiem przemiennie do Onkyo i po BT do Sound Blaster Roar 2, ma zainstalowane trzy aplikacje:
    • Plex - do odtwarzania contentu z serwera
    • Kodi + plugin PVR enigma2 i uruchamia telewizje z drugiej głowicy tunera TV-SAT - mam dzięki temu satke w drugim urządzeniu
    • YouTube Kids
  3. podłączony u teściów do Onkyo TX-SR608 i TV
    • Plex - do odtwarzania contentu z serwera
    • Kodi + plugin PVR enigma2 i uruchamia telewizje z drugiej głowicy tunera TV-SAT - mam dzięki temu satke w drugim urządzeniu
    • YouTube Kids
Stick 4K - 3pcs = mam tv sat w każdym urządzeniu, mam Plex w jakości jakiej wymagam, mam dla młodego YouTube Kids wszedzie gdzie potrzebuje, mam dźwięk przestrzeny, mam dźwięk po bt jak oglądam jakiś serial w nocy na głośniku przy uchu.
480zł - tyle wystarczy na maksimum komfortu, lenistwa i odpoczynku.
 
  • Lubię to
Reakcje: pecet
Nie mam żadnych specjalnych wymagań. Do grania używam xboxa. Zainstalowana gra tylko dla zademonstrowania problemu. Funkcja instalacji na zewnętrznym nośniku jest systemową funkcją tego sticka. A problemem jest to, że nie działa u mnie prawidłowo. Przez jakiś czas miałem kodi na chromecast 4 plus do tego dosłownie kilka aplikacji do streamingu i bardzo szybko okazało się, że chromecast zaczął krzyczeć o braku miejscu, ponieważ pliki ściągane przez kodi (fanarty, itd) pożerały lwią część miejsca w pamięci. Nie potrafię się przekonać do plexa jako głównego odtwarzacza, ale to już inna bajka. A ten stick na pewno nie będzie moim głównym odtwarzaczem ponieważ nie ma pastthrough dla DTS-HD MA, DTS:X. Generalnie lubię drążyć jeśli coś nie działa tak jak powinno.
 
Przez jakiś czas miałem kodi na chromecast 4 plus do tego dosłownie kilka aplikacji do streamingu i bardzo szybko okazało się, że chromecast zaczął krzyczeć o braku miejscu, ponieważ pliki ściągane przez kodi (fanarty, itd) pożerały lwią część miejsca w pamięci. Nie potrafię się przekonać do plexa jako głównego odtwarzacza, ale to już inna bajka.
No i widzisz tu się pojawia problem.
Też byłe zwolennikiem Kodi i to bardzo. Jednak model funkcjonowania Kodi nie sprawdza się jeśli masz w kolekcji np. 1000 filmów. Wyobraź sobie że Kodi po Sambie ma monitorować te 1000 filmów czy zostały usunięte czy nie. To jest bez sensu. Lepiej i szybciej, żeby to było robione po stronie serwera przez inotify, które z kernela informuje serwer PMS (Plex Media Server) o tym, że zaszły jakieś zmiany. A klient nie robi nic innego jak tylko ondemand wyświetla tą zawartość.
Także, sorry, ale Kodi używam już tylko jako odtwarzacz enigma2 i klienta Wideo->Samba.
 
Jasne, że tak, ale.. Przykład z wczoraj. Fiim 4k o dużym bitrate. Z dźwiękiem DTS-HD MA. Strumień video idzie bez transkodowania. Strumień audio musi zostać przemielony ponieważ stick nie przepuści takiego formatu do amplitunera. I niestety serwer nie wyrabia i plex nie jest w stanie pociągnąć ciągłego odtwarzania. Na kodi idzie ok.

Aczkolwiek to co opisałem powyżej jest trochę dziwne ponieważ w panelu nie widać, żeby procek się jakoś specjalnie pocił.
 
Post nie na to forum. Proponuje forum Amazona lub Plex. Twój problem z dyskiem na pewno dotyczy jakiegoś błędu w sofcie amazona, a plex z dźwiękiem to na 100% problem z jakimś ustawieniem w serwer plex (może wymuś audio wielokanałowe w plex i wtedy stick musi transkodować dźwięk).

Temat moim zdaniem do zamknięcia lub usunięcia.
 
  • Lubię to
Reakcje: Silas Mariusz
Status
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. chromecast 4k