Pomoc Apache Cache dla Wordpress

Z AppCenter zainstaluj Optware.
Zaloguj się do konsoli i wpisz:
Bash:
ipkg install nano

Następnie upewnij się, że masz moduł cache:
Bash:
[ -f "/usr/local/apache/modules/mod_cache.so" ] && echo "Tak jest cache" || echo "Nie nie ma modulu Cache"

Ale cache nie powinien być po stronie Apache lecz po stronie PHP. A do tego sprzedałby się PHP 5.5, który jest w postaci paczki .QPKG z modułem Zend Opcache lub APC i włączony Memcache. Ale to nie dla platformy ARM, tj. TS-112. Za mało pamięci.
 
  • Lubię to
Reakcje: kaktus
dzieki za odpowiedz

po wklepaniu ipkg install nano dostalem zwrotke

-sh: /usr/bin/ipkg: Permission denied
po win scp sprawdzilem - modul cache jest


co do php - za mało pamieci dla jednej malej strony www?
 
  • Lubię to
Reakcje: kaktus
co do php - za mało pamieci dla jednej malej strony www?
Tak wyobraź sobie, że za mały. Bo wordpress to framework więc musi mulić. Potrzebny cache dla sql'a i dla PHP. Dla Memcache min. 128Mb, dla APC/Zend również 128Mb. A niech zgadne ile ma Twój system... 1GB RAM?
1024-256MB = 768MB - a gdzie reszta systemu ma się zmieścić.
To forum ma Memcache 1GB i Zend Opcache 512MB. 2GB RAM przypisane na MySQL'a. I zostaje mi 512MB na reszte systemu.
 
mam serwer VPS szybki w niemczech, fajnie chodzi, sęk w tym iż potrzebuje koniecznie postawic stronę na tym w jaki kolwiek sposob, bo potrzebuje masy miejsca, ze wzgledu na wagę plików do przesyłania nie osadzania na www
 
mam serwer VPS szybki w niemczech, fajnie chodzi, sęk w tym iż potrzebuje koniecznie postawic stronę na tym w jaki kolwiek sposob
Żeby była jasność: Rynek lo-end'owych serwerów NAS w ogóle nie powinien istnieć. Te, które działają na platformie Intel mają setki razy lepsze wyniki w pracy i wydajności wielu jednocześnie pracujących usług.
TS-112 spec. sheet napisał:
TS-112 - procesor Marvell 1.2GHz i 256MB RAM
TS-112P - procesor Marvell 1.6GHz i 512MB RAM
Wyobrażacie sobie pracować na komputerze o takich parametrach? A to ma być rzekomym serwerem. Dziś telefony mają procesory 4 rdzeniowe i 1GB RAM minimum.

Przechodząc do sedna.
sęk w tym iż potrzebuje koniecznie postawic stronę na tym w jaki kolwiek sposob, bo potrzebuje masy miejsca, ze wzgledu na wagę plików do przesyłania nie osadzania na www
Nie wiem jak jest zbudowany Wordpress, ale napewno są wtyczki umożliwiające zapis plików zdjęć/załączników na zewnętrznym storage'u i dostępne pod inną domeną niż strona, np. sub-domeną.
W ten moment Wordpressie mógłby po FTP umieszczać pliki na serwerze QNAP i linkować je na stronie np. Oferta sprzedaży domeny mojastrona.pl (moja strona) gdzie domena files.mojastrona.pl mogłaby być przekierowana na IP serwera QNAP.
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. install apache