Pomoc Boot Windows 10 PXE przez tftp

1st.dawid

Nowy użytkownik
Noobie
8 Wrzesień 2023
2
0
1
39
QNAP
HS-251
Ethernet
1 GbE
Czy używa ktoś z Was Boot przez PXE za pomoca serwera tFTP?
Szlak mnie juz trafia, bo nie moge znaleść WINpe i innych plików potrzebnych do tego by strtorzyć serwer tFTP z instalacjami Np. Windows 10 po sieci.
Serwer już mam skonfigurowany, laptopy w domu widzą boot z sieci, przyznawany jest adres ip .
To czego mi brakuje to plików z instalacją Windows pod PXE oraz WIM.
Może ktoś mi udostepnic dotowy folder z instalacją?
Połączono posty:

Już 3 dziń siedze nad stworzeniem instalki.
Tak, widziałem poradnik na tym forum, jednak jest mocno nie aktualny i finalnie rozchodzi się o to że brak jest mi plików.
Pomoc - PXE + TFTP czyli linuksy bootowane po sieci
 
Niestety, nie mam doświadczenia z Docker/Container-Station
Na codzień mam do instalacji systemy z rodziny WIndows z regoły na stacjonarnych komputerach i juz od jakiegoś czasu świta mi po głowie myśl by robić instalki przez PXE.
Teraz jestem zdeterminowany do tego bo czeka mnie seria instalacji i by to bardzo ułatwiło sprawe.
 
Czy używa ktoś z Was Boot przez PXE za pomoca serwera tFTP?
Szlak mnie juz trafia, bo nie moge znaleść WINpe i innych plików potrzebnych do tego by strtorzyć serwer tFTP z instalacjami Np. Windows 10 po sieci.
Serwer już mam skonfigurowany, laptopy w domu widzą boot z sieci, przyznawany jest adres ip .
To czego mi brakuje to plików z instalacją Windows pod PXE oraz WIM.
Może ktoś mi udostepnic dotowy folder z instalacją?
Połączono posty:

Już 3 dziń siedze nad stworzeniem instalki.
Tak, widziałem poradnik na tym forum, jednak jest mocno nie aktualny i finalnie rozchodzi się o to że brak jest mi plików.
Pomoc - PXE + TFTP czyli linuksy bootowane po sieci
Również próbowałem ale poległem. Udało Ci się ogarnąć? można by uaktualnić poradnik.