Pomoc Brak zdalnego dostępu gdy wolumen plików nie jest czysty

Status
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.

dlaskosz

Nowy użytkownik
Noobie
19 Sierpień 2023
3
1
3
39
QNAP
null
Ethernet
1 GbE
Cześć
Jestem tu nowy, więc witam wszystkich i proszę o wyrozumiałosc. Posiadam nas TS231P, pozatym internet światłowód od play 300 mbit/s i.domowa sieć lan 1 gb. Mam jeden problem z moim serwerem a mianowicie: trace dostep do mohego serwera poprzez apke na androida, jesli jestem w innej sieci niz domowa i nastapilo wyłaczenie serewera np z powodu braku zasilania. Po prostu nie moge sie wtedy zdalnie polaczyc. Musze wtedy bedac w sieci domowej zalogowac sie przez weba i wykonac ta operacje która podpowiada system, ze wolumen plikow nie jest czysty.dopoki tego nie zrobie to nie moge sie polaczyc zdalnie z moim nasem. To strasznie irytujace bo czasem potrzebuje zdalny dostep a migna mi w domu na chwile pradem i uuz sie nie oolacze dopoki nie zrobie tego czyszczenia woluminu.

Czy mozna cos na to poradzic bo to strasznie irytujace. Mogę pokazac jakies screeny z konfiguracji jesli potrzeba
 
Hmm, no ups to była pierwsza myśl, ale wlasnie po to siw tu zalogowałam aby poszukać innego rozwiązania bo raz ups to koszty, a dwa w mojej skrzynce rakowej juz nie ma miejsca na nowy sprzęt.
Tak czy inaczej,nie ma żadnego innego sposobu rozwiązania tego problemu? Może to kwestia jakis ustawień? U was też tak się dzieje? Swoja droga to trochę dziwne i nie rozumiem co ma piernik do wiatraka że ewentualne błędy na dysku, ta czystość woluminu wpływa na połączenie sieciowe? Nie spotkałem sie z czyms takim, ze np mamy kompa w sieci i po niepoprawnym zamknieciu tracimy do niego dostęp i musimy np robic defragmentację czy coś.Ktos mi to może pomoc zrozumiec?
 
kolejny polaczek ...
nie płacą mi (wcale) za pisanie 10 przyczyn czemu system nie działa z powodu gwałtownego odłączenia od zasilania.
podłącz UPSa, zrób sprawdzenie dysków i zobaczysz że problem zniknie sam

jak nie zniknie, tzn że sam system jest uszkodzony i trzeba go przeinstalować.
 
  • Lubię to
Reakcje: Lebcio
kolejny polaczek ...
nie płacą mi (wcale) za pisanie 10 przyczyn czemu .....

Co to ma być? Jakieś osobiste wycieczki. Sądziłem że to poważne miejsce i tutaj od profesjonalistow (czerwony nick-admin?) Można oczekiwać więcej? No nic byc może nie u każdego jest to oczywistym standardem...a wracając cytujac klasyka...prywatnemu, nie posłowi...nie masz czasu czy ochoty to nie odpisuj, to chyba proste?

Pomijając ten offtop, czy ktos inny moze stwierdzić ze tylko ups jest rozwiązaniem? Druga kwestia to faktycznie być może skopany system bo wywala błąd przy aktualizacji oprogramowania.
 
  • Haha
Reakcje: Lebcio
Tzn nie rozumiem w czym jest w ogóle problem.
Skoro są problemy z zasilaniem to ich nie szukaj na forum QNAP tylko w Tauronie. Zgadzam się ze propozycja UPS jest na miejscu i nie ma tutaj powodu się więcej rozpisywać.
Dyskusję zamykam aby uniknąć niepotrzebnych konfliktów.
 
  • Lubię to
Reakcje: jerry1333
Status
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.