Pomoc Głośniczek w qnap ts-451 piszczy kilkanaście rayz dziennie

kowalmisiek

Entry Technician
Q Associate
28 Luty 2015
70
4
8
36
QNAP
null
Ethernet
1 GbE
Witam.
Tak jak w temacie. Już mnie to do szału doprowadza i nie wiem z jakiego powodu piszczy mi głośnik czasami zdarzy się to nawet z 3 razy w ciągu godziny. Chodzi o głośniczek wbudowany w qnap ts 451. Sprawdzałem logi i były problemy niby z tym że dysk był przepełniony w 98%. Z logu wynikało że jest mniej niż 5% wolnego miejsca chociaż w ustawieniach ustawiłem żeby powiadomienia były po przekroczeniu 99%. Nic to nie dało więc przeniosłem część danych na 2 dysk tak że jest obecnie 7% wolnego miejsca na dysku. W tym momencie już żaden log się nie pojawia a głośniczek nadal piszczy (ostrzega) tylko nie wiem przed czym? Ma ktoś jakiś pomysł? To jest pojedyncze pisknięcie trwające sekundę ale w nocy to strasznie denerwuje.
 
To tam ustawiłem tak jak napisałem 99% i dalej mi w logach wywala że ma mniej niż 5%. Nie wiem jak jest z glosniczkiem w tym ts451 ale jak by był zewnętrzny to bym co po prostu dołączył i jak dla mnie po problemie by było
 
Dzięki. Już jest dobrze. Przestał piszczeć. Ale to jest jakiś dziwny błąd w oprogramowaniu że ustawiam mu 99% wartość progową a on i tak się drze że zostało mniej niż 5% wolnego miejsca. Pasowało by żeby to naprawili w przyszłym firmware.
 
Dzięki. Już jest dobrze. Przestał piszczeć. Ale to jest jakiś dziwny błąd w oprogramowaniu że ustawiam mu 99% wartość progową a on i tak się drze że zostało mniej niż 5% wolnego miejsca. Pasowało by żeby to naprawili w przyszłym firmware.
skoro twierdzisz że to błąd - to zgłoś go do qnapa, w końcu masz oficjalną aplikację helpdesk.