Pomoc Instrukcja dodawania dostępu użytkownikom w aplikacji Qumagie + 2-etapowa weryfikacja.

U

Usunięty użytkownik CiemPL

Guest
Napisałem instrukcję. Mam nadzieje że nowym użytkownikom się przyda... :)

Qnap
Dodawanie nowego użytkownika i dostęp do aplikacji Qumagie oraz włączenie mu dwuetapowej weryfikacji:

(Administrator)

1: Należy utworzyć użytkownikowi konto na stronie myqunapcloud.
2: Dodać użytkownika w panelu sterowania urządzenia Qnap. Użytkownicy (dodaj).
3: Zalogować się na urządzeniu Qnap w aplikacji myqunapcloud, wejść w zakładkę "Kontrola dostępu" i następnie zmienić na "Dostosowane" oraz dodać użytkownika (Kto może uzyskać dostęp. Klikamy ołówek ✏️ i dodajemy użytkownika.)
4: Następnie należy wejść w panel sterowania bezpieczeństwo, zaznaczyć użytkownika i zmienić mu weryfikację 2-etapową z wyłączonej na niekompletną.

(Nowy użytkownik)

5: Użytkownik powinien pobrać na swój telefon aplikację Qumagie i Authenticator ze sklepu google Play.
6: Następnie otworzyć aplikację Qumagie i się w niej zalogować swoim adresem email i hasłem na które mamy założone konto mycunapcloud. Następnie wpisać swoją nazwę użytkownika i hasło które zostało nadane przy dodawaniu użytkownika np. Jan i hasło 12345 ( powinna być informacja ze na koncie została włączona weryfikacja 2-etapowa), następnie należy zalogować się na urządzenie Qnap swoim loginem i hasłem (Uzytkownika) i wyszukać "Logowanie i zabezpieczenia" przejść na zakładkę 2-krokowa weryfikacja.
Na dole (Zarządzaj urządzeniami dla ,,2-krokowa weryfikacja") dodać swoje urządzenie, skanując kod QR w aplikacji Authenticator.
7. Następnie należy dodać (TOTP) w aplikacji (Authenticator na telefonie), w urządzeniu Qnap klikamy (Dostępne metody weryfikacji) "Kod zabezpieczeń (TOTP) Edytuj" i skanujemy kod z telefonem z zakładki TOTP. Po wykonaniu tych kroków wszystko powinno działać prawidłowo.
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. QuMagie
  2. TOTP
  3. https://forum.qnap.net.pl/threads/instrukcja-dodawania-dost%C4%99pu-u%C5%BCytkownikom-w-aplikacji-qumagie-2-etapowa-weryfikacja.40782/
  4. logowanie
  5. Jak zalogowac się do qumagie?
  6. użytkownik logowanie