Przy piwie Kabel HDMI

Gregor

Systems Admin...
Q's Expert
28 Listopad 2008
212
1
13
18
QNAP
TS-239 Pro II
Ethernet
1 GbE
Chciałbym pociągnąć sobie w ścianie kabel HDMI. Około 20m.

O ile z kupnem kable na metry nie ma większego problemu o tyle nie bardzo wiem jak ugryźć temat jago zakończeń.
Nie mam pojęcia jak go zacisnąć i czy lepszym rozwiązaniem jest wypuścić ze ściany np 2m kabla z zarobioną wtyczką czy też zakończyć kabel gniazdem HDMI.

Jakieś sugestie?
 
gniazdko natynkowe z HDMI to po prostu przedłużacz HDMI

aimages.monoprice.com_productlargeimages_73321.jpg


ciągniesz do niego kabel hdmi

ja tam wrzuciłem ten kabel w listwę przypodłogową na panelach a potem wyszłem korytkiem w ścianie do góry
o tak Jak schować kable do telewizora wiszącego na ścianie? - Recepty na dom
 
No tak, ale do tego gniazdka musi być włożona od strony montażowej wtyczka. Jeżeli kupię kabel na metry to po obcięciu będę miał goły kabel. Jakoś go trzeba zakończyć.

Rozumiem, że ilością połączeń wtyczka/gniazdo nie ma co się przejmować ze wzgledu na utratę jakości?
 
Jeżeli kupię kabel na metry to po obcięciu będę miał goły kabel.
Tak - ale wtedy musisz zaprosić do siebie technika (po przeciągnięciu kabla) który ci kabel sprawdzi (podczas przeciągania czasami strzela pojedyncza nitka ...) i zarobi.

Jak nie chcesz się bawic w takie cuda , to ciągniesz osobno skrętkę i do tego "Unitek HDMI Extender Over Ethernet 60m V100A" i tyle w temacie.
 
Reasumując.
1- Mogę sobie sygnał puścić po skrętce ale CAT6
2 - do tego będę potrzebował dwa takie urządzenia (na obu końcach)
3 - dwa zasilacze które potrzebują prądu
Dobrze myślę?

Ile kosztuje taki technik od zaciskania HDMI?

Pomyślałem jeszcze, że może są firmy które sprzedaja na metry ale z zaciśnietymi końcówkami?
Kabel ma iść pod tynk w nowo powstającym budynku. Czy pod ten tynk daje się normalny kabel HDMI czy też jak w przypadku skrętki wystepuje drut i linka?

EDIT:

A takie coś. Nie wymaga zasilacza. Będzie to działać?
Extender HDMI RJ45 PRZEDŁUŻACZ CAT 5e 6 30m 1080p
 
Mogę sobie sygnał puścić po skrętce ale CAT6
Osobnej ? Tak
W każdym innym przypadku - nie

2 - do tego będę potrzebował dwa takie urządzenia (na obu końcach)
Potrzebujesz jeden ZESTAW

upload_2019-11-14_18-14-5.png


Ile kosztuje taki technik od zaciskania HDMI?
Nie wiem. Nigdy ja nie zamawiałem.

Pomyślałem jeszcze, że może są firmy które sprzedaja na metry ale z zaciśnietymi końcówkami?
Są. Google twoim przyjacielem - ale powiem ci żeby kabel wystawał ci na dwa metry z ścian.

ale pamiętaj :
HDMI samo z siebie działa do 15 metrów , powyżej tego jest potrzebny repeater - HDMI – Wikipedia, wolna encyklopedia

Czy pod ten tynk daje się normalny kabel HDMI czy też jak w przypadku skrętki wystepuje drut i linka?
przetnij sobie kabel hdmi i pomyśl czy danie tam linki ma sens.

A takie coś. Nie wymaga zasilacza. Będzie to działać?
Extender HDMI RJ45 PRZEDŁUŻACZ CAT 5e 6 30m 1080p
Awaria szklanej kuli ! Nie znamy długości kabla ? Może HDMI będzie ciągnięte obok kabi prądowych ?
 
[
Awaria szklanej kuli !....

Dobre :) ;)

Kabel nie będzie dłuższy niż 30m Wiadomo, że położenie skrętki jest prostsze niż zabawa w HDMI.
Chciałbym jednak za wszelką cenę uniknąć jakichkolwiek zasilaczy, stąd pytanie o to coś z allgro.

Co prawda tam trzeba dwóch skrętek, ale u chińczyka znalazłem wesję na jedną :)

Tylko czy to wszystko zadziała? W sensie obraz i dźwięk? :)

US $4.21 35% OFF|Kebidu HDMI Extender to RJ45 LAN Network Extension Transmitter Receiver TX RX Cat5e CAT6 Ethernet Cable V1.4 30m 4K HD TV 1080P-in HDMI Cables from Consumer Electronics on AliExpress
 
US $4.21 35% OFF|Kebidu HDMI Extender to RJ45 LAN Network Extension Transmitter Receiver TX RX Cat5e CAT6 Ethernet Cable V1.4 30m 4K HD TV 1080P-in HDMI Cables from Consumer Electronics on AliExpress
w PL też dostaniesz takie bez zasilacza, i masz je z 2 latami gwarancji i ciagu góra tygodnia u ciebie :p
 

Mogą Cię zainteresować