NAS do domu i kilka dodatkowych pytań

klex995

Nowy użytkownik
Noobie
14 Sierpień 2023
1
0
1
24
QNAP
null
Ethernet
100 Mbps
Cześć,

Zastawiam się nad NASem do domu i myślałem o QNAPie. Chciałbym synchronizować pliki z urządzeń mobilnych i z desktopów. Zależy mi aby synchronizacja z urządzeń z systemem Windows odbywała się automatycznie tzn. jeśli w folderze X pojawi się coś nowego to od razu leci na NASa. Problemem jest to, że kilka urządzeń będzie zawsze poza siecią wewnętrzną. Chciałbym mieć podgląd do plików z każdego miejsca m.in. na telefonie. Oczywiście potrzebuje podział na użytkowników tak aby określony użytkownik miał dostęp do określonych zasobów. ISP nie udostępnia mi publicznego adresu IP i wolałbym również uniknąć wystawienia NASa do internetu ze względu na bezpieczeństwo.

Jeśli chodzi o storage to myślałem na starcie nad 4TB z późniejsza rozbudową o kolejne dyski (2 albo 4 slotowy NAS). Jakie dyski wybrać do takiego NASa?

Czy QNAP rozwiąże te wszystkie problemy? Jeśli tak to jaki model polecilibyście do domu?

Nie znam się kompletnie na cenach takich urządzeń. Wiadomo im taniej tym lepiej, ale bardziej mi zależy na tym, żeby to rozwiązanie było na lata i działało tak jak powinno niż na cenie. Czy 2000zł to odpowiedni budżet na jeden dysk 4TB i urządzenie?

Pozdrawiam
 
Przejrzyj dział: Przed zakupem... ,
w którym zadałeś pytanie. Coś znajdziesz.
Na stronie QNAP wysortuj urządzenia z możliwością rozbudowy pamięci,. Zrób sobie porównanie modeli - wybierz 2-3. W każdym będzie ten sam system. Zobacz na ile cię stać i ile potrzebujesz.
Użytkownicy, którzy znają QNAP-a nie mają kapelusza i króliczka w zanadrzu. Dostaniesz tu odpowiedź na konkretne pytanie. Analizę potrzeb musisz zrobić sam.

Aaa, ja się dopiero uczę i tylko czytam to forum.
 
  • Lubię to
Reakcje: wac_ns

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. synchronizacja
  2. Jaki qnap
  3. jaki UPS
  4. dostęp bez publicznego ip