Pomoc Niskie transfery przez MyQnapCloud

wojoo

Entry Technician
Q Associate
25 Kwiecień 2020
64
4
8
35
QNAP
null
Ethernet
1 GbE
Podpowiedzcie proszę, czym może być spowodowany bardzo niski transfer przez Cloud? max prędkość jaką mogę osiągnąć to 2MB/s bez względu na plik czy rozmiar
TS 462
 
@wojoo wiesz co wysyła helpdesk zawsze do klientów, którzy narzekają na transfer myqnapcloud?

...
Jak działa myQNAPcloud Link?

MyQNAPcloud Link to usługa umożliwiająca zestawić połączenie pomiędzy:
- serwerem NAS, a: serwerami chmury firmy QNAP,
a następnie za ich pośrednictwem “tunelować” połączenie i udostępniać pliki innym użytkownikom bez konieczności posiadania publicznego adresu IP.

To rozwiązanie jest wyłącznie alternatywą dla użytkowników nie posiadających publicznego adresu IP oraz nie daje gwarancji prędkości pobierania udostępnianych plików, a także dostępności usługi zależnej od awarii operatorów światowego Internetu.
...

Ty nie przekierowałeś portów i nie logowałeś się do serwera zdalnie, więc nie mogłeś mieć poprawnego transferu.
Przekieruj port do serwera np. za pomocą UPnP dla testu.
FAQ - Brak zdalnego dostępu do serwera, linki przestały działać
Następnie zaloguj sie na serwer linkiem: http://twoja_nazwa_myqnapcloud.com:PORT
Transfer 2mb/s jest charakterystyczny dla połączenia typu cloudlink - czyli tunelowanego.
Transfer 10mb/s jest charakterystyczny dla VPN.
 
UPnP już wcześniej uruchamiałem i wszystkie możliwe porty które przepuszcza mój router zostały odblokowane
Wpisuje zgodnie z linkiem (podając moją nazwe) i wyskakuje mi, że serwer nie jest zarejestrowany
W takim układzie co mam zrobić, żebym miał pełną prędkość? przecież wszystkie serwery typu google drive, Mega etc działają pełnymi prędkościami i nikt nie robi takich cyrków z kombinowaniem
Najłatwiej byłoby zrobić VPN na routerze ale nie widze takiej opcji na FunBox 6
 
Ale jakim kombinowaniem?
Google Drive czy mega to profesjonalisci ktorzy znają się w IT i fachu - porównujesz się do nich?
QNAP oferuje Ci usługę myqnapcloud.com - która pozwala dostać się do plików na serwerze, bez potrzeby posiadania publicznego adresu IP. I to rozwiązanie jest tunelowane - prędkość nie jest znakomita.
Ogarnij przekierowanie portów na swoim routerze, wtedy dostaniesz się do serwera bezpośrednio. I nie będziesz musiał robić cyrków na forum :D
 
Jak jesteś taki znawca to zapraszam, odblokuj porty w moim routerze :)
UgTqXtk.png

S93gjkR.png

Analogicznie robisz dla 443
 
  • Love
Reakcje: Silas Mariusz
Druga sprawa odnosnie transferow. Pamietaj ze nawet jezeli masz 1gbit/300mbps swiatlowod, i speedtest ci tyle pokazuje to NIE znaczy ze takie predkosci DO serwera i Z serwera beda w osiagalne z innych "prywatnych" lokalizacji (kolega, wujek, ciocia, kochanka).
Tak niestety jest w orange, mamy dobre transfery do duzych "serwerowni", ale sam doswiadczam sytuacji ze kolega 5km od mojego domu ma do mnie transfer na poziomie 30mbps, mimo ze jego internet to symetryczny 1gbit.
Witamy w orange i ich wspanialych routingach.
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. myqnapcloud
  2. qvpn
  3. qbelt
  4. Transfer
  5. cloud
  6. portow
  7. brak połączenia z app
  8. Cloudlink
  9. Przekierowanie portów na routerze
  10. speedtest
  11. mega.nz
  12. ssd na system
  13. Qfile
  14. myqnapcloud.com
  15. QuTScloud
  16. qnapcloud