Pomoc Pierwsza konfiguracja TS-464 - system na ssd m.2 + migracja dysków HDD z poprzedniego nas TS-253A

Status
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.

bojamar

Nowy użytkownik
Noobie
28 Sierpień 2016
10
1
-1
1
Łódź
QNAP
TS-x64
Ethernet
2.5 GbE
Witam,

właśnie dotarł do mnie nas TS-464 ( 4-ro dyskowy) oraz dysk ssd 2tb wd red sn700.

Chcę postawić system a następnie zainstalować dwa dyski po 8Tb wd red (z danymi).
Dyski te były wyjęte z poprzedniego nas TS-253A ( dwu zatokowy) w 2018r.

W związku a tym mam pytanie jak przeprowadzić taką operację prawidłowo.
Może jest gdzieś na forum podobny przypadek omówiony?
Ja jakoś nie potrafiłem odnaleźć.

Z poprzedniego nas mam plik bin z kopią zapasową systemu oraz katalog OPEN VPN( nawet nie pamiętam w jakim celu) utworzony na dysku pc.

Z góry dziękuję za informacje.
 
Wyłączyć nasa
Zamontowac m2
właczyć nasa
Zainstalować na nim system, zrobić domyślne woluminy, zainstalować jakiś program z AppCenter i upewnić się że zainstaluje sie on tylko na dysku M2.

na działajacym nasie
Zamontowac stare HDD
w managierze dysków kliknąć ODZYSKAJ
jeśli odzyskanie dysków nie pomoże, to otwieraj ticket do qnapa, niech to naprawią.

plik bin działa tylko na tym samym modelu nas z dokładnie tą samą konfiguracją sprzętowo - programową.
 
Dzięki.
Czy to problem ? - nie wiem jaka była kolejność tych hdd w poprzednim nas
Połączono posty:

Dyski były poprzednim jako pojedyńcze, ale jak próbowałem je zamontować w pc to oczywiście nie dało rady. Rozumiem, że muszą byc ponownie od serwera oba włożone i ODZYSKAJ.
NIe wiem tylko co z tą kolejnością w moim przypadku.
 
Cześć,
Gdzieś było, bo też się przeklikuje przez wątki z ponowną inicjalizacją QNAPa i nie nie mogę odszukać. Jeżeli dobrze kojarzę, to ktoś wspomniał, żeby wyczyścić dyski z danymi. Oczywiście jeśli można. Postawić system na SSD i dopiero potem zamontować dyski na dane. Była jakaś sytuacja, że system rozpoznał na przełożonych dyskach, że pracowały w macierzy.
 
Status
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. migracja
  2. System na SD
  3. PIERWSZA KONFIGURACJA
  4. ts-464
  5. migracja dysków
  6. jak zainstalować system na M2
  7. system ssd
  8. inicjalizacja
  9. m2
  10. migracja systemu na ssd
  11. Ticket
  12. dysk ssd
  13. migracja nas
  14. Dyski do TS-464