Pomoc Połączenie VPN Qnap z RPI4

dziki

Nowy użytkownik
Noobie
22 Styczeń 2022
6
0
1
53
QNAP
TS-x51
Ethernet
1 GbE
Witam
Sytuacja
Qnap TS 251 , serwer qvpn , openvpn na statycznym adresie ip ma używać do zdalnego backupu klienta openvpn na Raspberry Pi 4B - system w w wersji light , z zainstalowanym openmediavault ( rsync)
obie sieci na różnym adresowaniu qnap na 192.168.2.x ,

Po stronie serwera widoczne jest zestawione działające połączenie vpn ze zdalna lokalizacją ale quap nie widzi RPI
przy próbie zalogowania się z qnapa przez ssh do RPI komunikat
sh: connect to host 192.168.0.109 port 22: No route to host

po stronie klienta - RPI4
1713474394813.png


Malinka widzi trasę - , pinguje

w drugą stronę to nie działa , nie można odpalić usług w aplikacji HBS itp
Proszę o podpowiedź co z tym zrobić
 
Jeżeli dobrze zrozumiałem na QNAPie masz server OpenVPN a RPI jest klientem.

Sieć QNAP: 192.168.2.*
Sieć RPI: 192.168.0.* natomiast z serwera OpenVPN dzierżawi dodatkowy adres coś z przestrzeni 10.*.*.*

QNAP nie ma prawa zobaczyć nic z przestrzeni sieci RPI ale powinien być dostępny pod adresem z przestrzeni 10.*.*.* sprawdź w konsoli RPI
Bash:
ipconfig
RPI zobaczy wszystko z przestrzeni sieci QNAP

Pamiętaj kto jest klientem kto jest serwerem.

PS. Edytować zdjęcie i wstawić miniaturę, przekopiować logi z konsoli i wkleić jako kod.
 
Po pierwsze dziękuję za odpowiedź
ale ja chciałbym robić backup za pomocą HBS na tejże malinie - co zrobić żeby quap ją zobaczył
serwer jest na quap bo ma stałe ip - RPI nie ma

RPI widzi quap jak napisałeś
 

To źle zakładasz , akurat tylko zdjęcie miałem dostępne .
Nie słyszałem żeby zamykano wątek za zdjęcie w złej rozdzielczości .
Patrząc po postach wydajesz się być ogarnięty, więc może pomożesz zamiast silić się na złośliwości .
 
Pomijając to zdjęcie żeby choć było miniaturą innym utrudniasz rozeznanie się z problemem nie chce się przeglądać postu napisanego tak niechlujnie.
Zakładając na czym poległeś to będzie kaskada kolejnych pytań o to i generalnie dostałeś odpowiedź na twoje pytanie.
Więc też uważam że wątek powinien zamknięty
 

Mogą Cię zainteresować