Pomoc Praca zdalna pracowników, jak najlepiej to rozwiązać

krzycho1989

Passing Basics
Beginner
28 Lipiec 2018
15
2
3
34
Czyżowice
lindom.pl
QNAP
TS-x51+
Ethernet
1 GbE
Cześć. Potrzebuję porady jak najlepiej, najbezpieczniej, najprościej udostępniać foldery osobom z poza biura.
Prowadzimy małą firmę i szukamy fajnego sposobu udostępniania niektórych folderów z QNAPa w sposób tylko do odczytu a niektóre w sposób taki aby można było dokonywać tam zmian w plikach i na nich pracować bo wysyłanie wszystkirgo mailowo jest męczące.
Zastanawiamy się między przesyłaniem przez myqnapcloud i VPN. Który z tych sposobów jest bezpieczniejszy? A który najwygodniejszy?
Potrzebujemy rozwiązania jak to zrobić.

Druga sprawa, czasami potrzebujemy udostępnić jakiś folder klientowi tylko do wglądu (podgląd na efekty naszej pracy). Możemy zrobić taki osobny folder i wrzucić tam pliki które ma widzieć klient lub w jakiś sposób zaznaczyć wybrane pliki z danego folderu do udostępnienia. Tutaj już raczej nie chcielibyśmy zmuszać klienta do instalowania jakichś aplikacji od QNAPa tylko musiałoby to działać na zasadzie jakiegoś linku do folderu.

Proszę o porady w tej kwestii.
Dzięki
 
No i przekombinowałem....
Wpisałem w ustawieniach NAS w system ustawienia ogólne port 8787 zamiast 8080 i w numer portu też coś zamiast 443 i dałem zastosuj.... Teraz nie moge wejść na NAS przez przegladarke....
Jakieś pomysły jak to odkręcić?
Połączono posty:

Dodam jeszcze, że zaznaczyłem ptaszka wymuszaj tylko bezpiecznie połączenia https