Pomoc Problem ze zmapowanym dyskiem po OpenVPN

KebeMokebe

Nowy użytkownik
Noobie
28 Czerwiec 2023
2
0
1
28
QNAP
null
Ethernet
1 GbE
Dzień dobry

Mam następujący problem. Posiadam NAS Qnap TS433.
Ze względu na brak możliwości wykupienia stałego adresu IP zmuszony byłem do postawienia serwera VPS a na nim OpenVPN'a (wymagany ze względu na częste wyjazdy w delegacje i konieczność dostępu do plików).
OpenVPN działa, mam poprzez niego dostęp do konfiguracji NAS (po IP 10.8.0.2) natomiast męczy mnie jedna rzecz.
Aby zachować porządek chciałbym z sieci lokalnej i z połączenia VPN mieć dysk przypisany pod jedną lokalizacją sieciową. Aktualnie dysk w sieci lokalnej ma adres 192.168.1.123, po VPN 10.8.0.2 co wymusza mapowanie go jako 2 różnych dysków

Co należałoby zrobić aby dysk był widoczny jako jedna lokalizacja? Wydaje mi się, że to kwestia preroutingu portów w ustawieniach OpenVPN ale nie jestem pewny jakie porty jak przekierować aby dysk był widoczny poprzez VPN pod adresem z puli lokalnej (192.168.x.x)
 
U mnie jest trochę inaczej, bo serwer OpenVPN mam po prostu na QNAPie, ale abym widział QNAPa (i inne urządzenia z sieci LAN) po ich lanowych adresach (czyli np. 192.168.1.5) to w pliku konfiguracyjnym po stronie klienta dopisałem route 192.168.1.0 255.255.255.0
Wtedy mam na pulpicie zrobiony skrót do katalogu np. \\192.168.1.5\Public i działa mi niezależnie czy jestem w sieci lokalnej, czy połączony przez VPN.

Spróbuj, może u Ciebie też to zadziała.
 
spróbowałem ale niestety ta opcja nie pomaga. Prawdopodobnie dlatego, że w moim wypadku serwerem jest serwer VPS a ja próbuję podłączyć się do Qnapa będącego tylko tak jak mój komputer klientem VPN
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. openvpn
  2. mapowanie openvpn
  3. vpn qnap
  4. mapowanie vpn
  5. mapowanie
  6. nie widoczny qnap