Pomoc Przełącznik wirtualny jako switch

rafik

Passing Basics
Beginner
14 Sierpień 2009
18
3
3
QNAP
TS-x73A
Ethernet
1 GbE
Dzień Dobry,
przeczytałem poradnik: Jak skonfigurować funkcję Sieć i przełącznik wirtualny?
ale nie potrafię uzyskać takiej funkcjonalności jak bym chciał, mianowicie aby działał on nie jako NAT a jako switch.
Czyli Port 1 jest podłączony do routera z DHCP i dostaje adres z niego np: 192.168.1.10
Port 2 jest linkiem pomiędzy NAS a PC i ten PC powinien mieć dostęp do całej sieci i internetu oraz maszyn wirtualnych na NAS.

domyślne ustawienia są takie, że maszyny wirtualne dostają adresację z innej podsieci i nie można nimi zarządzać z komputera a tylko przez interfejs WWW oraz nie wiem, próbowałem różnych ustawień aby Port 1 przekazywał dalej sieć na Port 2 bez tworzenia kolejnej podsieci
 
Napiszę rozwiązanie dla innych: należy dodać obie fizyczne kary sieciowe do jednego przełącznika wirtualnego, nie ustawiając żadnych dodatkowych funkcji.
W ten sposób IP serwera NAS otrzyma przełącznik wirtualny a nie konkretny port. Wtedy jeden port idzie do routera a drugi do stojącego obok komputera, który otrzymuje IP z routera.
Działa i to w miarę szybko a ja oszczędziłem budżet i miejsce na biurku na zbędnego switcha.

następny krok to zrobienie takiej konfiguracji aby dockery z Home Assistant czy kluczem Ubiquity widziały sieć, jeszcze nie sprawdzałem

Screenshot 2024-01-23 at 20.29.37.jpg