Pomoc Przycinanie XBMC

eustachy

Entry Technician
Q Associate
8 Październik 2014
49
8
8
40
Warszawa
QNAP
TS-x53
Ethernet
1 GbE
Wiem że temat poruszany już tysiące razy.

Mój problem polega na tym że jak uruchomię film to on się na początku przycina (około 3-7 min) (potem mam wrażenie że przestaje. W sensie płynnie coraz rzadziej aż przestaje).
Filmy które oglądam mają średnio 7-10GB (FullHD + 5.1), choć próbowałem z 40GB blurayem (czyli prawie bez kompresji)
Oczywiście podniosłem priorytet XBMC do maximum.

Nas ma co robić, w tle chodzą dwie virtualki linuxowe, ale raczej mało obciążone (prywatny hosting) razem około 3gb ram (Nas ma 8gb) (wyłączenie ich niewiele zmienia), udostępnianie plików, cloudlink, timemachine (czyli w sumie nic wielkiego). Stałe obciążenie QNAPa z tym wszystkim to około 20%.

Karta graficzna nie obciążona (wyłączone dekodowanie filmów na urządzenia mobilne), dekodowanie audio w całości przerzucone na amplituner.

Jakieś pomysły, w co by tu jeszcze uderzyć?

Pozdrawiam
Rafał
 
Może w samym XBMC masz za dużo addon'ów lub extra skiny?
Będe szczery... Na swoim TS-451 z włączonym logman'em, QDK, Git, Logitech Media Server, Optware i rtorrentem:
upload_2014-12-20_14-26-33.png

- nie mam żadnych przycięć.
Chyba, że rtorrent ściaga mi 10mb/s to wtedy film się przycina.
 
No ja używam Download station, nie mam rtorrenta. Htop pokazuje prawie nic (widać że przy uruchomieniu filmu jakoby zużycie zasobów spadało)
Htop przed uruchomieniem filmu:
Zrzut ekranu 2014-12-20 o 14.47.04.png

Htop po uruchomieniu filmu:

Zrzut ekranu 2014-12-20 o 14.47.18.png
 
Ubiłem maszyny, wyłączyłem co pisałeś, zrobiłem reset całego urządzenia. Powyżej to wynik po całej operacji. Przejrzę teraz wszystkie wtyczki w XBMC.
Wyłączyłem wszystkie wtyczki i dalej.. Nie idzie płynnie, tylko przycina..
 

Załączniki

  • IMG_0270.MOV
    1,5 MB · Wyświetleń: 37
Ja nie widzę aby XBMC był zbyt czymś zajęty, po 15% na wątku to jest nic. Zrób sobie kopię ustawień i pluginów XBMC, usuń i odpal na czysto, wykluczysz przynajmniej jedną z przyczyn.
Ja jeszcze przyjrzałbym się tym ustawieniom dotyczącym dekodowania audio. Jakbyś mógł wrócić do ustawień domyślnych, zrestartować XBMC i odpalić ponownie ten film.

Jeszcze jedno przyszło mi do głowy, aby na testy zamienić połączenie z XBMC->AMP->TV na XBMC->TV->AMP
 
Przywracałem już do ustawień fabrycznych, nie mam dużej bazy, więc szybko poszło. Wykluczam też problem z samym filmem bo dzieje się to praktycznie na każdym (po za tym obok stoi intel nuc z openelec - którego używałem wcześniej - i tu nie ma problemu)

Z konfiguracją o której piszesz mam taki problem że nie udało mi się odesłać sygnału z TV do AMP (w sensie po HDMI). Teoretycznie Amplituner i TV obsługują HDMI w standardzie 1.4, kabel tez jest, ale nie udało mi się tego zmusić. Udało mi się zmusić po optyku, ale nie mam go na stałe.

Po za tym w ten sposób nie wykonam dekodowania audio na zewnętrznym sprzęcie co jeszcze bardziej obciąży samego QNapa.
 
A jaki to TV ? Większość obsługuje ARC. Czasami tylko na jednym złączu (oznaczonym HDMI ARC).
Co do dekodowanie audio właśnie chodzi o to abyś to sprawdził :)

Proponuje bo sam kiedyś miałem sytuację na XBMC (na składanym HTPC), że ciął się jak sygnał przesyłany był do TV przez AMP Yamahy. Po zamianie na TV->AMP nic się takiego nie działo.
 
Dobra, zrobiłem jak mówiłeś, ale nic to nie zmieniło.. Przy okazji wykminiłem mój problem sygnałem zwrotnym ARC po HDMI.. Problem bardziej prozaiczny, ale nie mogę go wyeliminować, będzie musiało być po OPTyku.

Niestety to nie to..
 
Bo jeśli tak to tu masz lekturę na wieczór
Any update on the Intel Driver situation?
Nigdy nie czytajcie i wzorujecie się na postach gościach pseudonimem @schumaku. "Płacimy" mu za robienie afery i szumu. Przez 3 lata miał bana a wrócił do stuff'u tylko ze względu na moją prywatną prośbę, po której sam mnie podp*erdolił, za udostępnianie na tym forum rozwiązań dla serwisu.

Generalnie problem odtwarzania w XBMC jest niemożliwy, bo płyta główna z serii x51 i x53 jest produkowana przez samego Intela i ich hasłem marketingowym było: "Goodbye Atom, Hello 'new' Celeron".
Bankowo Twój problem jest związany z obciążeniem softwaru... Ew. zgłoś problem do helpdesku QNAP'a, lub z dowodami napisz do mnie maila.

Obiecuje sam się zająć sprawą!
A uwierz mi stojąc za użytkownikami QNAP'a mógłem wiele razy stracić u nich prace!