Pomoc Qnap 453A dostęp z zewnątrz

haki

Entry Technician
Q Associate
5 Sierpień 2015
53
4
8
33
QNAP
null
Ethernet
null
Witam,

Mój QNAP jest podłączony do switcha 4x kablem ethernetowym TP LINK TL-SG1016D, a switch do routera wifi ASUS RT-AC87U.

Uzyskałem od usługodawcy internetu publiczne IP, o ile udało mi się połączyć zewnętrznie na telefonie z aplikacjami QNAPA (Qmanager, Qphoto, Qfile, Qmusic),o nie mogę połączyć się zdalnie przez przeglądarkę.

Poniżej podaje screeny, może przydatne do zidentyfikowania mojego problemu. Czytając forum zrozumiałem żeby qnap mógł iść na zewnątrz muszę skonfigurować MyQnapCloud ?.
 

Załączniki

  • Zrzut ekranu 2016-02-11 o 18.10.19.png
    Zrzut ekranu 2016-02-11 o 18.10.19.png
    6,8 KB · Wyświetleń: 24
  • Zrzut ekranu 2016-02-11 o 18.10.56.png
    Zrzut ekranu 2016-02-11 o 18.10.56.png
    21,2 KB · Wyświetleń: 24
Witam,

Mój QNAP jest podłączony do switcha 4x kablem ethernetowym TP LINK TL-SG1016D, a switch do routera wifi ASUS RT-AC87U.

Uzyskałem od usługodawcy internetu publiczne IP, o ile udało mi się połączyć zewnętrznie na telefonie z aplikacjami QNAPA (Qmanager, Qphoto, Qfile, Qmusic),o nie mogę połączyć się zdalnie przez przeglądarkę.

Poniżej podaje screeny, może przydatne do zidentyfikowania mojego problemu. Czytając forum zrozumiałem żeby qnap mógł iść na zewnątrz muszę skonfigurować MyQnapCloud ?.




Witam

Spróbuj tak twój ip albo nazwa na koncu dwukropek i 8080 czyli np mojnas.pl:8080
 
Witam,

Mój QNAP jest podłączony do switcha 4x kablem ethernetowym TP LINK TL-SG1016D, a switch do routera wifi ASUS RT-AC87U.

Uzyskałem od usługodawcy internetu publiczne IP, o ile udało mi się połączyć zewnętrznie na telefonie z aplikacjami QNAPA (Qmanager, Qphoto, Qfile, Qmusic),o nie mogę połączyć się zdalnie przez przeglądarkę.

Poniżej podaje screeny, może przydatne do zidentyfikowania mojego problemu. Czytając forum zrozumiałem żeby qnap mógł iść na zewnątrz muszę skonfigurować MyQnapCloud ?.

Witam

Spróbuj tak twój ip albo nazwa na koncu dwukropek i 8080 czyli np mojnas.pl:8080

Gdzie mam sprawdzić które IP wpisać? rozumiem że te 4 lokalne przez kabel które idą 192.168… przez nie się nie połączę ?
 
Nic nie pokazałeś na tych screenach.
Porty należy odblokować/przekierować na swoim routerze z portu WAN na port w adresie Qnapa w LAN. Jest tu dużo Asusiarzy więc może poratują cię screenami...
 
Gdybyś się nie doczekał w wolnym czasie możesz poczytać co pisze wój google
Let me google that for you

Dzięki za link

znalazłem coś takiego, ktoś wie co mam tam wpisać?



pierwsze musisz ustalić tak czy masz zewnętrzny adres ip statyczny czy dynamiczny czyli zmienny jak np w Neostradzie
ip sprawdzisz np tak wpisz w przeglądarce www.ip.wp.pl tam zostanie ci podany twój adres ip i wpisujesz go w przeglądarce na końcu :8080 jak ci nie ruszy to na routerze przekierowujesz port 8080 na twój adres wew qnapa i po sprawie dział napewno bo tak mam zrobione.
 
  • Sad
Reakcje: balagaan
Kolego wydaje mi się że temat cię trochę przerasta ;) Nie masz znajomego który ogarnia conieco - aby zrobił ci to po ludzku ? Postawisz browara i będzie jak należy. Bo z każdym postem idziemy w coraz głębszy muł i nie widzę szans na wyrwanie się z niego :)
 
ogólnie od qnapa mam 4 adresy IP bo podpiąłem 4 kable ethernetowe to wszystko jedno który podam czy mam stworzyć 4 takie przekierowania?


Kolego ty w ogóle umiesz czytać wszystko masz podane jak na tacy w czym masz jeszcze problem. Jak co postaw wirtualnego browara to ci pomogę.
pozdrawaim
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. qmanager jak skonfigurować
  2. Qmusic
  3. nie mogę połączyć się zdalnie do qfile