Pomoc rozbudowa ts-251d

Status
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.

tomal

Passing Basics
Beginner
12 Grudzień 2017
13
1
3
43
QNAP
null
Ethernet
null
Witajcie....
Może i banalne, ale zmęczenie zmusza mnie do napisania.
Mam TS-251D z zamontowanym jednym HDD 1TB. Postanowiłem jednak dołożyć drugi HDD o tej samej pojemności dla bezpieczeństwa danych. Z tego co rozumiem, wystarczy że w wolną kieszeń na pracującym NASie dołożę drugi dysk i sam się zainicjuje. Czy drugi dysk musi być wcześniej sformatowany, czy nie jest to istotne? Nowy dysk był już gdzieś używany i nie skasowałem z niego danych, ale są one do usunięcia.
Poprawcie mnie proszę jeśli coś źle rozumiem.


Wersja oprogramowania Firmware: 4.5.2 Build 20200202
Model serwera: QNAP TS-251D
 
-tak, chciałem aby dyski pracowały w RAID 1, nie pamiętam tylko czy coś takiego ustawiałem przy pierwszej konfiguracji czy jako standard jest załączone.

-a dysk pracował w starym NASie innej firmy nie QNAP, stąd jakieś nieistotne dane na nim.
 
Tak, widziałem ten artykuł, stąd też ten pomysł o włożenie drugiego takiego samego pojemnościowo dysku bez wyłączania serwera i utraty danych.
Jedynie zastanawiałem się nad nowo instalowanym HDD czy mogę go bez formatowania zamontować. Niby jest tam info że dane z nowego HDD zostaną usunięte przy inicjowaniu, ale dzisiejsze zmęczenie zmusiło mnie do tego postu.
Rozumiem również, że podczas tego zadania będę miał cały czas dostęp do sowich danych na NASie?
 
Status
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. ts-251d