TS-409 Pro/Std Official FW (Version 3.1.0 Build 0708)

hypnosiss

Moderator
Contributor
6 Lipiec 2008
327
31
28
31
Polska, Wrocław
QNAP
TS-x53D
Ethernet
1 GbE
Witam,
Wreszcie wyczekiwana wersja STABILNA z poprawionym interfejsem AJAX.

[Przed rozpoczęciem]
- It's highly suggested that you should back up all the data before applying this update.
- If you found the UI is incomplete/incorrect, please try to clear the browser's cache first and then refresh current page.
- If you have ever used any "unannounced" betas which might cause some issues to your NAS, upgrading to this version might not help. It's suggested that you should downgrade/reinitialize your system to a normal state first, and then apply this update.

[Wersja i wydanie]
v3.1.0 Build0708

[Sumy kontrolne]
TS-109: 1596996119
TS-209: 2312813420
TS-409: 3277245542
TS-409U: 3677230454

[Co nowego?]
- Brand New User Interface
- IP Filter & Network Access Protection
- Network Service Discovery (Bonjour)
- Import SSL Secure Certificate
- 2 Login Modes (Standard & Flow)
- Theme
- Flexible service links:
> You can choose to display/hide the Station(s) links in the login page on your own.
> When you disable the Station, its service link will be removed from the login page.
- Add "Remember Me" in the login window
- Separated view for Local & Domain users/groups
- Instant search in Users/Groups/Share Folders

For more information about V3, please visit: http://www.qnap.com/

[Rozszerzenia]
- TwonkyMedia Server 4.4.17
- NTFS performance enhancement for external drive (Paragon NTFS)
- Remote Replication enhancement (Upgrade Rsync to 3.0.6)
- QRAID 1 enhancement: fix the system hanging issue (For TS-109 Series Only)

[Download]
TS-409/ TS-409 Pro (Yes, use the same one)
Mirror 1: United States
Mirror 2: Europe
Mirror 3: Taiwan

TS-409U
Mirror 1: United States
Mirror 2: Europe
Mirror 3: Taiwan
 
Upgrade przechodzi gładko i bezboleśnie, chociaż w moim przypadku to był hardcore, bo ładowałem firmware via www przez modem 3G, gdy byłem na delegacji na drugim końcu Polski. W każdym bądź razie wszystko ładnie działa.
 
Instalacja przeszła bez problemowo wszystko śmigało ładnie i elegancko ok 2 tygodni. Mniej więcej po tym okresie zauważyłem że mam problem dostać się do nasa czy to przez stronę czy przez np qget-a czy jakikolwiek inny sposób. Wyglądało to tak że trzeba było czekać bardzo długo na odpowiedź od od dysku wszystko się włączało ale strasznie mułowato. Myślałem że to dysk zaczyna padać bop mam go z niezbyt szczęśliwej serii. Ale po resecie, twardym resecie, nasa wszystko wróciło do normy. Czy u kogoś innego też pojawił się taki problemik? I ewentualnie czy występuje regularnie czy tylko u mnie mu się raz zdarzyło? Dam znać jeśli znowu mi się to przydarzy pozdrawiam.
 
Nathaniel napisał:
ok 2 tygodni. Mniej więcej po tym okresie zauważyłem że mam problem dostać się do nasa czy to przez stronę czy przez np qget-a czy jakikolwiek inny sposób. Wyglądało to tak że trzeba było czekać bardzo długo na odpowiedź od od dysku wszystko się włączało ale strasznie mułowato. Myślałem że to dysk zaczyna padać bop mam go z niezbyt szczęśliwej serii. Ale po resecie, twardym resecie, nasa wszystko wróciło do normy.
potwierdzam
 
Macie jakieś nowe spostrzeżenia do tego buga? czy coś jeszcze nie działa tak jak powinno? Mam u siebie 409PRO na sofcie 2.1.costam i nie mam problemów, ale będę za moment instalował produkcyjnie jeszcze 2 sztuki i tu pytanie, migrować się do 3.1 czy jeszcze nie?

m.