Przy piwie TS-470 Pro - Pierwsze wrażenie (Stacja wirtualizacji, XBMC, ...)

Zapytam tak z ciekawości bo może źle zrozumiałem czy ty sam zmieniłeś ten procesor czy to jest takie zamówienie u dystrybutora? Bo ja do swojego 670 pro wrzuciłem 16 GB ale o procku nic nie wiem?
 
  • Lubię to
Reakcje: kaktus
Sam zmieniłem na i5-3570t - zależało mi na sprzętowym aes ni oraz fizycznych 4 jajkach :). Sama operacja jest trochę czasochłonna - ok 40-50 minut - cała masa śrubeczek.... pozdrawiam. A tak swoją drogą - jakich pamięci użyłeś do rozszerzenia 16GB ?
 
Doczytałem na forum qnapa że ktoś kupił 2x8 GB ramu i poszukałem takich samych, model G.Skill 16GB (2x8GB) 1866MHz CL10 F3-1866C10D-16GRSL (ID: 603129) (Pamięci do notebooków), w morele.net
 
Witam wszystkich. Mam malutkie pytanie. Ponieważ zastanawiam się nad zakupem ts-470 pro do pokoju (w bloku) mniej więcej 3 na 4 m2 ... pytanie dotyczy czy tego typu sprzęt z zainstalowanymi 4 dyskami nie wytwarza za dużo ciepła i hałasu (chodząc 24 h/dobę)? dodam że ten pokoik to pracownia i cenię sobie dosłowną ciszę, jak to wygląda w przypadku tego serwera? Czy stojąc na biurku wprowadza je w drgania ?
Wiem że ma wentylator 9cm, ale czy chodzi on na tyle szybko aby w ciąg
czy jest sens pod ww względami inwestować w taki sprzęt czy lepiej zaczekaj i kupić hs-251 bez wentylatorów ??
Z góry dziękuję za pomoc.
 
Moim prywatnym zdaniem na pytanie czy warto zainwestować w 470 odpowiem z całym przekonaniem, że tak. Nie znam pełnej specyfikacji hs-251 ale wydaje mi się ze trudno je porównywać bo to jednak różna półka wydajnościowa. Musisz zadać sobie pytanie tak na prawdę do czego i w jakim zakresie będziesz go wykożystywał. Jakość pracy z 470pro jest nie porównywalna do poprzednich modeli jakie miałe ze stajni qnapa i S. Niestety seria hs jest mi jeszcze obca więc się nie wypowiem.

Co do głośności. Moim zdaniem sam nas jest cichutki. Podczas normalnej pracy jest praktycznie niesłyszalny. Przy duzym obciążeniu zaczyna być słychać lekkie szumienie ale nadal nie jest to coś głośnego i przeszkadzajacego.
Jak dla mnie najbardziej na głośność wpływają dyski twarde. Miałem WD Green 1,5TB. To była masakra. Nie polecam sa same z siebie strasznie głośne. Wymieniłem na WD REDy i sa praktycznie niesłyszalne. Na pweno seria HS z dyskami SSD z założenia gwarantuje absolutną satysfakcję co do głośności ;)
 
Ts-470 pro posiada dobry procesor jak na nas który jest chłodzony pasywnie ... całość jest wywiewana przez wentylator, pytanie czy przy 4 dyskach nie wali tam cały czas ciepłe powietrze i czy w pomieszczeniu nie robi się zbyt ciepło i duszno?
Pytanie generalnie kieruje do osób które pracuję przy komputerze w pokoju z takim nasem, rozważam wady wsadzenia tego urządzenia do szafki z 90mm dziurą na wietrzenie.
przepraszam za być może tandetne pytania ale jestem osobą która na pierwszym miejscu stawia na kulturę pracy a dopiero potem maksymalną wydajność

PS: do hs-251 będzie można zainstalować dwa dyski 4tb wd red, w porównaniu z obecnie posiadanym ts 109 pro 2, wydajność wzrosnie mi o 100 %, pojemnosć przy 2 x 4tb red - 800% przy zachowaniu totalnej ciszy
 
Ts-470 pro posiada dobry procesor jak na nas który jest chłodzony pasywnie ... całość jest wywiewana przez wentylator, pytanie czy przy 4 dyskach nie wali tam cały czas ciepłe powietrze i czy w pomieszczeniu nie robi się zbyt ciepło i duszno?
?????

przepraszam za być może tandetne pytania ale jestem osobą która na pierwszym miejscu stawia na kulturę pracy a dopiero potem maksymalną wydajność
Serwer NAS w prowadzeniu biznesu to efektywność i komfort. To w jaki sposób Ty zarządzasz swoją przestrzenią i możliwościami pozostaje już w Twojej kwestii.
Pytania są kompletnie bezsensu. Jasne, że urządzenia elektroniczne wydzielają ciepło. Wyprzedzając kolejne "jak dużo ciepła wydziela?" - w jakiej skali to mierzyć?

Proszę nie kontynuować rozmowy w tym temacie nie związanych z technicznymi zagadnieniami nowego sprzętu!

Zapraszam do działu: Przed zakupem...
Odpowiem szczegółowo na temat emisji ciepła oraz wydajności i głośności.
 
Ts-470 pro posiada dobry procesor jak na nas który jest chłodzony pasywnie ... całość jest wywiewana przez wentylator, pytanie czy przy 4 dyskach nie wali tam cały czas ciepłe powietrze i czy w pomieszczeniu nie robi się zbyt ciepło i duszno?
Pytanie generalnie kieruje do osób które pracuję przy komputerze w pokoju z takim nasem, rozważam wady wsadzenia tego urządzenia do szafki z 90mm dziurą na wietrzenie.
przepraszam za być może tandetne pytania ale jestem osobą która na pierwszym miejscu stawia na kulturę pracy a dopiero potem maksymalną wydajność

PS: do hs-251 będzie można zainstalować dwa dyski 4tb wd red, w porównaniu z obecnie posiadanym ts 109 pro 2, wydajność wzrosnie mi o 100 %, pojemnosć przy 2 x 4tb red - 800% przy zachowaniu totalnej ciszy
Ja mam 870 przed moddingiem, i z tego co zauwazylem to najglosniejszy jest wiatrak PSU, a raczej 2 wiatraki.
Jak bede modowac to zobacze jak je usunac - wymienic, lub ewentualnie usunac blaszki ktore sa na drodze wiatraka i zalorzyc grill - ktory mniej tworzy halas przy przeplywie powietrza. Sprawdzone z wczesniejszego NASa i PCeta, w ktorym przecinakiem i mlotkiem poprawilem przeplyw powietrz :D i zmiejszylem halas :D
 
pytanie czy przy 4 dyskach nie wali tam cały czas ciepłe powietrze i czy w pomieszczeniu nie robi się zbyt ciepło i duszno?
Nie w mojej 470pro. Jest lekko ciepłe i nie działa jako kaloryfer. W zasadzie więcej ciepła wydziela mi notebook. Nie ma też efektów o których pisze Paweł ale tu jest inny zasilacz. Znów w kwestii ciepła kłaniają się zastosowane dyski twarde. Źle dobrane mogą się grzać na potęgę i to o czym poiszę będzie nieprawdą.

Pytanie generalnie kieruje do osób które pracuję przy komputerze w pokoju z takim nasem
To ja - pokój 3x6m

rozważam wady wsadzenia tego urządzenia do szafki z 90mm dziurą na wietrzenie.
Według mniebez problemu


przepraszam za być może tandetne pytania ale jestem osobą która na pierwszym miejscu stawia na kulturę pracy a dopiero potem maksymalną wydajność
Pytanie nie jest trudne ale ty masz z tym problem bo nie wiesz czego chcesz.

PS: do hs-251 będzie można zainstalować dwa dyski 4tb wd red, w porównaniu z obecnie posiadanym ts 109 pro 2, wydajność wzrosnie mi o 100 %, pojemnosć przy 2 x 4tb red - 800% przy zachowaniu totalnej ciszy
Sam sobie odpowiadasz na swoje pytanie. Skoro nie czujesz różnicy w potencjale 470 w stosunku do HS to go nie kupuj.
 
  • Lubię to
Reakcje: Paweł Tołoczko