Pomoc Usługa myqnapcloud.com oraz FTP

apofis

Systems Admin...
Q's Expert
15 Wrzesień 2011
288
51
78
Wrocław
QNAP
TVS-x71
Ethernet
1 GbE
Witam, mam taki problem korzystam z usługi myqnapcloud.com - domena ładnie działa tylko mam wielki problem, żeby przez te domenę zrobić serwer FTP.
Wchodzę na ftp://mojanazwa.myqnapcloud.com i nic się nie dzieje. Czasami jak pobawię się w przekierowanie portów to wchodząc na w/w adres prosi mnie o login i hasło (na pewno wpisuje poprawny) i nic się nie dzieje, tylko przeglądarka mieli mieli i mieli. Jak wpisze błędne hasło to wywala od razu komunikat że złe hasło a jak wpiszę dobre hasło to mieli.

Od dwóch dni jestem posiadaczem FunBoxa to taki nowy modemo-router.
W załączniku pokazuję o co chodzi. FTPRouter.jpg QnapFTP.jpg QnapFTP2.jpg
Jeśli przekieruje porty 20 i 21 na NAT to wtedy prosi mnie o login i hasło wchodząc na ftp://mojanazwa.myqnapcloud.com.
Wiem, że trzeba też na Qnapie przekierować porty (załącznik) ale jak widać upnp nie bardzo chce to zrobić.

Bardzo proszę o pomoc.
 
Wiem, że trzeba też na Qnapie przekierować porty (załącznik) ale jak widać upnp nie bardzo chce to zrobić.
W serwerze NAS nie przekierowuje się portów, a tylko na routerze. UPnP jest protokołem, który umożliwia urządzeniom w sieci na łatwe/automatyczne otwieranie przekierowań portów.
Wszystko jest opisane w pomocy
help.png
oprogramowania QTS:
Automatyczna konfiguracja routera
Automatyczna konfiguracja routera pozwala routerowi UPnP na włączenie funkcji przekazywania portów. Włączając tą funkcję NAS otworzy numery portów w routerze automatycznie, aby pozwolić użytkownikom na dostęp do NAS z Internetu poprzez router UPnP.

kompatybilność Router musi obsługiwać funkcję UPnP i funkcja UPnP musi być włączona. (Sprawdź instrukcję obsługi użytkownika, aby dowiedzieć się, jak włączyć tą funkcję.

A więc skoro przekierowałeś już porty ręcznie w routerze, to serwer NAS nie może już ich przekierować ponownie - stąd ten błąd.

Ponadto, aby ftp poprawnie funkcjonował na zewnątrz (w Internecie) w trybie pasywnym, należy zmienić jego ustawienia zaawansowane. Podając zewnętrzny adres IP, którym ma odpowiadać oraz określając zakres portów dla transmisji danych:
ftp.png
 
  • Lubię to
Reakcje: kaktus
Dobrze, a więc tak:

1) Co w przypadku jeśli mam neostradę i dynamiczny adres IP ? Próbowałem tam już wcześniej wpisać xxxx.myqnapcloud.com ale nie da rady ,bo tylko cyfry można.

2) Zarówno router jak i Qnap obsługują UPNP jednak jesli ręcznie w routrze NIE PRZEKIERUJE portu 20 i 21 to niestety w Qnapie też pokazuje błąd - tak więc nie ma znaczenie czy ręcznie przekieruje czy nie i tak wywala błąd.

Jakieś pomysły ?
 
Zarówno router jak i Qnap obsługują UPNP jednak jesli ręcznie w routrze NIE PRZEKIERUJE portu 20 i 21 to niestety w Qnapie też pokazuje błąd - tak więc nie ma znaczenie czy ręcznie przekieruje czy nie i tak wywala błąd.
Jeśli router obsługuje UPnP, ale serwer nie może przekierować portu 21 automatycznie, to zapewne jest on blokowany przez router. Więc wtedy nie pozostaje nic innego jak przekierować go ręcznie.

Co w przypadku jeśli mam neostradę i dynamiczny adres IP ? Próbowałem tam już wcześniej wpisać xxxx.myqnapcloud.com ale nie da rady ,bo tylko cyfry można.
Nie mam pojęcia jak to jest w przypadku dynamicznego adresu IP. Poeksperymentuj bez włączenia tej opcji, ale za to uruchamiając dodatkową usługę DDNS na serwerze.
ddns.png


Oczywiście nie zapomnij przekierować portów pasywnych.
 
  • Lubię to
Reakcje: 3Qn i kaktus
Ponadto, aby ftp poprawnie funkcjonował na zewnątrz (w Internecie) w trybie pasywnym, należy zmienić jego ustawienia zaawansowane. Podając zewnętrzny adres IP, którym ma odpowiadać oraz określając zakres portów dla transmisji danych:
ftp-png.png
 
  • Lubię to
Reakcje: 3Qn i kaktus
1) Co w przypadku jeśli mam neostradę i dynamiczny adres IP ? Próbowałem tam już wcześniej wpisać xxxx.myqnapcloud.com ale nie da rady ,bo tylko cyfry można.

miałem tak na netii - myqnapcloud dzialał bez zarzutu :)
porty przekierowałem ręcznie - jesli router przy próbie przekierowania ręcznie, mówi nie, telefon w łape i dzwonisz do dostawcy że chcesz miec przekierowany ten port na taki a taki adres. Łaski nie robią.
 
  • Lubię to
Reakcje: kaktus