Pomoc Ustawienie DynDNS z domeny.tv

mad paddy

Passing Basics
Beginner
9 Styczeń 2014
29
4
8
47
QNAP
TS-x69L
Ethernet
100 Mbps
dobry wieczór

szukam możliwości ustawienia własnego usługodawcy dynamicznego dns
do tej pory ustawiałem to na routerze z tomato gdzie mam możliwość dodania url usługodawcy.

Na stronie usługodawcy jest skrypt php do dodania na własnym serwerze, niestety nie wiem jak miałbym to dodac i czy w ogóle tak sie da
poza tym jest tez skrypt python ale tego tez nigdy nie robilem.

zna ktoś z was jakiś sposób na dodanie custom dyndns?
 
Optware IPKG:
Bash:
ipkg list | grep -i dynamic | grep -i dns
Kod:
ddclient - 3.8.1-1 - A client for updating dynamic DNS entries for accounts on a number of dynamic DNS providers.
ez-ipupdate - 3.0.11b7-2 - A small utility for updating your host name for several dynamic DNS services.
inadyn - 1.97.4-1 - INADYN is a dynamic DNS client. That is, it maintains the IP address of a host name. It periodically checks whether the IP addr
updatedd - 2.6-1 - Updatedd is a Dynamic DNS client with plugins for several dynamic dns services.

FYI: How-To - QNAP od środka, czyli grzebiemy w linuchu - Jak sobie ułatwić?
 
  • Lubię to
Reakcje: kaktus
Optware IPKG:
Bash:
ipkg list | grep -i dynamic | grep -i dns
Kod:
ddclient - 3.8.1-1 - A client for updating dynamic DNS entries for accounts on a number of dynamic DNS providers.
ez-ipupdate - 3.0.11b7-2 - A small utility for updating your host name for several dynamic DNS services.
inadyn - 1.97.4-1 - INADYN is a dynamic DNS client. That is, it maintains the IP address of a host name. It periodically checks whether the IP addr
updatedd - 2.6-1 - Updatedd is a Dynamic DNS client with plugins for several dynamic dns services.

FYI: How-To - QNAP od środka, czyli grzebiemy w linuchu - Jak sobie ułatwić?

No właśnie też przymierzałem sie do tych aplikacji,
niestety z tego co widze wszystkie działaja z określonymi dostawcami typu no-ip, ddns itd

szukam takiego który dawałby mi możliwość ustawienia custom ddns, albo miał plugin do domeny.tv - co już raczej mniej prawdopodobne.

tak jak pisałem w pierwszym poście mam skrypt php do zainicjowania na serwerze, niestety nie mam zielonego pojęcia jak to zrobić

mam też skrypt python ale również nie mam pojęcia jak go zainicjować czy dodać do autouruchamiania