Pomoc VPN Połącznie dwóch QNAP

ASIT

Nowy użytkownik
Noobie
22 Marzec 2018
8
1
3
33
QNAP
TS-x73
Ethernet
2.5 GbE
Cześć,
Na podstawie tutorialu połączyłem dwa Qnap`y (PRODUKCJA i BACKUP) poprzez OpenVPN i zamapowałem w HybridMount udziały po SMB.
Zrobiłem static route i wykonałem kopie za pomocą HBS. Po jakimś czasie zalogował się inny uprawniony użytkownik po VPN i otrzymał ten sam adres tj. 10.8.0.8 co mnie zdziwiło.
Od tego czasu HBS sypie błędami że nie może wykonać kopii a połączenie VPN restarcie jest aktywne i nadało adres 10.8.0.10. Nie mogę ponownie podłączyć zasobów pomimo faktu że serwery się łączą.
Co to może być ?
 
Dzięki za szybką odpowiedź i tutorial, zrobiłem tak za pierwszym razem tyle że na OpenVPN i działało.
Postanowiłem zrobić raz jeszcze tyle, że na QBelt i efekt taki sam. VPN zapięty nie mogę zamapować.
Mam 2 różne podsieci tj. Firmowa 192.168.0.x i Domowa 192.168.1.0. Trasa statyczna ustawiona na domowym NAS na 192.168.1.0.
Porty przekierowane UDP 443. Nie mam pomysłu już... W HybridMount błąd sieci i nie da zamapować nic.
Coś się popsuło po aktualizacji. Dodam ze jeden to QTS a drugi to Hero. Proszę o sugestie.
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. hbs
  2. qbelt