Recent Content by ASIT

  1. ASIT

    Pomoc VPN Połącznie dwóch QNAP

    Dzięki za szybką odpowiedź i tutorial, zrobiłem tak za pierwszym razem tyle że na OpenVPN i działało. Postanowiłem zrobić raz jeszcze tyle, że na QBelt i efekt taki sam. VPN zapięty nie mogę zamapować. Mam 2 różne podsieci tj. Firmowa 192.168.0.x i Domowa 192.168.1.0. Trasa statyczna ustawiona...
  2. ASIT

    Pomoc VPN Połącznie dwóch QNAP

    Cześć, Na podstawie tutorialu połączyłem dwa Qnap`y (PRODUKCJA i BACKUP) poprzez OpenVPN i zamapowałem w HybridMount udziały po SMB. Zrobiłem static route i wykonałem kopie za pomocą HBS. Po jakimś czasie zalogował się inny uprawniony użytkownik po VPN i otrzymał ten sam adres tj. 10.8.0.8 co...
  3. ASIT

    Pomoc Dysk udostępniony widoczny w FileSystem

    Dzięki za odp. Byłem tutaj zdalna instalacja widziałem ta opcje ale nie mogę za nic sie połączyć w sieci lokalnej. Nie wiem w czym tkwi problem. Zasoby udostępnione pod win 10. Co to jest za nazwa zdalna instalacja? Kto to tłumaczył ;)
  4. ASIT

    Pomoc Dysk udostępniony widoczny w FileSystem

    Witam, Czy jest jakiś sposób aby zamapować/podlinkować dysk udostępniony na komputerze tak aby był widoczny w FS ? Szukałem i nie ogarniam ... Ogólnie potrzebuje wykonać backup z NAS na dysk udostępniony w tej samej sieci ? Proszę o wskazówkę :) Wersja oprogramowania Firmware: 4.3.4 Build 2018...
  5. ASIT

    Pomoc Konfiguracja dysków - pula pamięci, wolumin, migawki.

    Wersja oprogramowania Firmware: 4.3.4.0526 Build 20180323 Model serwera: QNAP TS-231+ Witam, Proszę o poradę/pomoc w temacie konfiguracji dysków hdd(2x2TB RAID 1) na serwerze dla małej firmy. Serwer zakupiono z myślą o bezpieczeństwie danych i współdzieleniu się nimi(praca grupowa nad...
  6. ASIT

    Witam :)

    Witam wszystkich. Suchar na Dzień Dobry :) Jedna z korporacji branży IT opracowała dyski twarde o nieskończonej pojemności. Mają trafić na rynek jak tylko skończą się formatować.
  7. ASIT

    Pomoc Znikające dane z dysku

    Ciekawsze jest jeszcze to, że drugi identyczny NAS mam prywatnie w domu bo ten ze znikającymi danymi jest firmowy. Na moim nie zauważyłem problemów albo jeszcze nie zauważyłem:). Poczekam na aktualizacje może coś poprawią. Daj znać jak coś odpowiedzą. Pulę wykonam już się zabrałem za to :)...
  8. ASIT

    Pomoc Znikające dane z dysku

    Z polskimi znakami nie widziałem problemu po za długością nazwy pliku. Natomiast duplikacja pliku występuje np. przy kopiowaniu pliku na zmapowany folder na NAS lub zapis pdf z przegladarki bezpośrednio na NAS. Dziwne to wszystko - serwer do zabezpieczania danych gubi dane ?:) taki paradoks...
  9. ASIT

    Pomoc Znikające dane z dysku

    Witam, Dołączam się do tematu. Konfiguracja - Wolumin statyczny RAID 1 - 2x2TB Objawy niestety te same. Znikają losowe dane dokładnie zauważone na plikach docx i pdf z jednego folderu współdzielonego. Kopia została wykonana i dane uzupełnione. Czekam na odpowiedz od kolegi ckarol86 jak będzie...