Recent Content by dav000

  1. D

    Pomoc Czy to jest atak?

    ok, dziękuję za pomoc. Proszę powiedzieć jakie najlepsze poradniki, tutoriale są by najlepiej zrozumieć kwestie sieciowe, zabezpieczeń, ect ?
  2. D

    Pomoc Czy to jest atak?

    IP mam publiczne. Teraz wszystko działa, choć powiem szczerze że nie ogarniam jeszcze tego wszystkiego :/. Na routerze nie mam żadnych przekierowanych portów, Qfirewall zainstalowałem z poziomem basic. W aplikacji qmanager mam zaznaczone "wykrywaj porty automatycznie" , a w ustawieniach NAS
  3. D

    Pomoc Czy to jest atak?

    Witam, zmieniłem porty jak w poście który wkleiłeś. Teraz nie mogę się zalogować z zew przez qmanager i qfile. W qmanager odznaczyłem "wykrywaj porty automatycznie" i wpisałem port który jest nowy.
  4. D

    Pomoc Czy to jest atak?

    zrobiłem to odruchowo. Włączyłem ponownie, czy przeprowadzić jakieś ustawienia zabezpieczające? Skąd atakujący wie co atakować?
  5. D

    Pomoc Czy to jest atak?

    Witam dziś po powrocie do domu zauważyłem tysiące prób logowania na TS 473, czy to jest rodzaj ataku? Login i hasło mam inne. Co zrobić by zabezpieczyć dodatkowo serwer? Pozdrawiam
  6. D

    Pomoc HBS 3 -kopia z chmury na qnap

    nie, nie w tym kierunku. Kopia ma być Onedrive na NAS
  7. D

    Pomoc HBS 3 -kopia z chmury na qnap

    Witam. Przygotowuje mojego TS-473A do kopi w Onedrive, szyfrowanej po mojej stronie. Mam Office 365 i 2 TB danych. Na codzień korzystam w przypadku plików pod ręką właśnie z OneDrive. Mam tam około 200 GB danych. Lepiej mi się to sprawdza niż QfilePro na tel. Chcę by te 200 GB było...
  8. D

    Pomoc Tworzenie nowej puli pamięci na TS-473A dodatkowa warstwa?

    ok dziekuje. Korzystając z okazji, lepiej mieć jeden wolumin czy więcej ?
  9. D

    Pomoc Tworzenie nowej puli pamięci na TS-473A dodatkowa warstwa?

    tak włączyłem, z tego co wiem mając SSD jest oczywistym z korzystanie z Qtier. Czyli to Qtier stworzył tą warstwę? Czy mam po prostu kliknąć "OK" z pierwszego screena ?
  10. D

    Pomoc Tworzenie nowej puli pamięci na TS-473A dodatkowa warstwa?

    Poprzedni ekran to "Skonfiguruj funkcje puli" Rok temu w starszej wersji QTS SSD i HDD były w dwóch osobnych pulach. Skąd się wzięła warstwa "Wysoka szybkość" ?
  11. D

    Pomoc Tworzenie nowej puli pamięci na TS-473A dodatkowa warstwa?

    WItam inicjuję swojego TS-473A na nowo. Mam dwa dyski SSD oraz 4 HDD. Podczas zakładania puli pamięci z technologią Qtier wyskakuje okno informujące o dodatkowej warstwie która jest niedodana. Czy można to olać ? CO to za wartswa? Pozdrawiam
  12. D

    Instruktaż/Tutorial wsadziłem dyski, i co dalej ...

    @pigers wszystko wiedziałem, tylko udziały mi umknęły... Ja wiem że są użytkownicy jak ja, co nie byli pilni, wystarczająco "zaangażowani" w kwestie oczytania. Ale mimo tych wad, są też tacy jak Ty którzy pomagają. Za to serdecznie dziękuję.
  13. D

    Instruktaż/Tutorial wsadziłem dyski, i co dalej ...

    może i leniuszek. Zalatany obecnie to moje drugie imię. Oglądałem 5 akademii, temat z którym się zgłosiłem nie był w żadnym z cykli poruszany. DOdatkowo po wyjściu z domu, qsync, qnapmenager z telefonu nie widział mojego dysku. Niby to przez to że w UPC nie miałęm zewnętrznego IP. Pogrzebałem w...
  14. D

    Instruktaż/Tutorial wsadziłem dyski, i co dalej ...

    Witam, odpaliłem TS-x73A, zainstalowałem najpierw 2 SSD nvme m2. Odpaliłem na nim QTS Hero. W 4 zatoki wsadziłem HDD, dodałem pulę. Jak to potem jest by pod windows 10 był widziany w sieci? Przy mapowaniu dysk jest widoczny, nie mniej jednak są błedy gdy chce wejść na partycje Jak można się...