mackowiakp
Local time
21:27
Featured content
0
Punkty reakcji
6

Dołączył
Ostatnio widziany

Ostatnia aktywność Wiadomości Featured content O sobie

    • mackowiakp
      mackowiakp zareagował Lubię to Lubię to na post jerry1333 w dyskusji Pomoc Różnica między BACKUP a SYNC.
      No przy jednej wersji lub braku wersjonowania tak bo jak inaczej sobie to wyobrażasz? Weź pod uwagę że wersjonowanie nie przewala za każdym razem 12GB (chyba że robisz kopię zip-ów i każdy ma nowe crc/rozmiar czy po czym tam Qnap się...
    • mackowiakp
      mackowiakp zareagował Lubię to Lubię to na post Damian w dyskusji Pomoc Różnica między BACKUP a SYNC.
      + jak zrobisz delete to sync przeniesie tą zmianę a backup nie
    • mackowiakp
      Nie i zrobiłem to specjalnie. "Przepchanie" ok 12 GB przez mój uplink (mam połączenie LTE do Internetu) zajmuje kilka godzin. Stąd w chmurze trzymam tylko jedną wersję. Wersjonowanie mam na dość prymitywnym funkcjonalnie ale za to tanim niby...
    • mackowiakp
      Tak czytałem to. Napisano iż: Tyle że utworzony jest jeden backup a każde następne uruchomienie z harmonogramu tak jakby robiło SYNC z tym utworzonym pierwotnie. Co zresztą było by dla mnie OK. Stąd moje pytanie bo w/w link nie tłumaczy tego.
    • mackowiakp
      mackowiakp napisał nowy temat.
      Mam następujące pytanie bo nie do końca rozumiem. Jaka jest różnica między zadaniami BACKUP a SYNC w HBS3. Zadanie SYNC w wersji jednokierunkowej tzn zawartość katalogu w chmurze jest lustrzaną kopią katalogu z NAS. Jak rozumiem zadanie BACKUP (w...
    • mackowiakp
      mackowiakp odpowiedział w temacie Pomoc Dodatkowe 100GB.
      Cóż różne są opcje. Moja Córka prowadzi biuro rachunkowe i ma 2 TB w chmurze które ma z racji kupienia licencji na oprogramowanie finansowe. Ale co ciekawe uruchomić można tam serwer RSYNC. I bez problemu backupuje się NAS do tej chmury.
    • mackowiakp
      mackowiakp odpowiedział w temacie Pomoc Dodatkowe 100GB.
      Ale warto. !00GB za friko na zawsze - super sprawa!
    • mackowiakp
      mackowiakp odpowiedział w temacie Pomoc Dodatkowe 100GB.
      OK, "się dodało" dodatkowe 100 GB. Dziwne tylko że w myQNAPcloud nie mam opcji "Storage". Ale widać to w HBS3. Wersja FW - QTS 5.1.5.2645
    • mackowiakp
      mackowiakp odpowiedział w temacie Pomoc Dodatkowe 100GB.
      Tak, zarejetrowałem w formularzu. Jak robię to drugi raz (i następne) to wyświetla się taki komunikat:
      • Screenshot_20240216_132309.png
    • mackowiakp
      mackowiakp odpowiedział w temacie Pomoc Dostęp do chmury QNAP.
      OK, THX
    • mackowiakp
      mackowiakp napisał nowy temat.
      Czy jest jakiś sposób na dostęp do plików w chmurze QNAP (obecnie 18GB mam jadzieję że w przyszłości będzie dodatkowe 100GB). Chodzi mi o dostęp z pominięciem logowania się do NAS i korzystania z File Station. To na przypadek awarii NAS i...
    • mackowiakp
      mackowiakp odpowiedział w temacie Pomoc Dodatkowe 100GB.
      OK ja robię backupy od 3 dni codziennie. Ale dalej jest 16 GB
    • mackowiakp
      mackowiakp odpowiedział w temacie Pomoc Dodatkowe 100GB.
      Ale mnie chodzi o dodatkowe 100 GB. 16 GB mam. A dokładnie chodzi mi o to co dostałem w mailu od QNAP:
      • Screenshot_20240216_015147.png
    • mackowiakp
      mackowiakp napisał nowy temat.
      Czy ktoś dostał dodatkowe 100 GB w chmurze QNAP do backupu? Mam harmonogram backupu katalogu z NAS do chmury i drugie zadanie synchronizacji jednokierunkowej. HBS3 pokazuje jednak cały czas że mam dostępne tylko 16 GB bez obiecanych w takiej...
    • mackowiakp
      mackowiakp odpowiedział w temacie Pomoc Użycie wyświetlacza LCD.
      Tutaj masz fragment mojego kody w shelu /sbin/daemon_mgr lcdmond nolog /sbin/lcdmond > /dev/null /sbin/daemon_mgr lcdmond stop /sbin/lcdmond > /dev/null lcd_tool -1 "*** RADIO ***" -2 "Inicjalizacja..." I pamiętaj po skończeniu używania...
    • mackowiakp
      mackowiakp odpowiedział w temacie Pomoc Użycie wyświetlacza LCD.
      Problem już dawno rozwiązałem ;-)
      • IMG20230901065800.jpg
  • Ładowanie…
  • Ładowanie…
  • Ładowanie…