Recent Content by miwis

  1. miwis

    Pomoc TVS-1282 - Ponowna inicjalizacja serwera i podział pamięci masowej (M.2 SATA, SSD, HDD, M.2 NVMe)

    Rozumiem, ale to chyba takie trochę zboczenie zawodowe - często szkolę ludzi i soft zmienia się średnio raz na kwartał - wszystko (podręczniki, slajdy, ćwiczenia) trzeba od nowa "wyprodukować" na nowej wersji - więc znam ten ból. Z mojej strony mogę tylko zaproponować, by takie must have miały...
  2. miwis

    Pomoc TVS-1282 - Ponowna inicjalizacja serwera i podział pamięci masowej (M.2 SATA, SSD, HDD, M.2 NVMe)

    Znam ten cykl i podobne organizowane przez Łukasza jeszcze w F, ale jednak dużo rzeczy brakuje :). Lub, używając właściwszych słów, nie wszystkie scenariusze są przedstawione (na zasadzie: jeśli potrzeba tego to zrób to, ale jeśli czegoś innego to zrób to, tamto, ale nawet nie myśl o tym i...
  3. miwis

    Pomoc TVS-1282 - Ponowna inicjalizacja serwera i podział pamięci masowej (M.2 SATA, SSD, HDD, M.2 NVMe)

    No właśnie, ja większość rzeczy kupiłem z NASem od razu (48GB RAM + QM2, I5-6500 by default), ale NASa musiałem wymienić, bo nie dało się pracować (hałas, wibracje). Trochę poleżał, ale wymieniony model jest prawie bezszelestny (dopóki są SSD - ale tamten "jeździł" po biurku i bez dysków :D)...
  4. miwis

    Pomoc TVS-1282 - Ponowna inicjalizacja serwera i podział pamięci masowej (M.2 SATA, SSD, HDD, M.2 NVMe)

    @Ricoland Heh. Na pewno :) Ja już miałem jedno podejście do Q kilka lat temu, ale zniechęciło mnie, delikatnie mówiąc, podejście samego Q do pewnych spraw i absolutne oderwanie od oczekiwań (przynajmniej części) użytkowników i rzeczywistości... Mimo, że wtedy byłem mocno zapalony i nawet...
  5. miwis

    Pomoc TVS-1282 - Ponowna inicjalizacja serwera i podział pamięci masowej (M.2 SATA, SSD, HDD, M.2 NVMe)

    @jerry1333 - tak, zapewne, masz rację. Tylko, że zależnie skąd się wystartuje to kreatory wyglądają inaczej. Finalnie może jest to samo, ale tego nie ma w manualu :( @Ricoland - staram się robić jak Q przykazał, ale część wydaje mi się nielogiczna/inna/wykluczająca się w porównaniu do używanych...
  6. miwis

    Pomoc TVS-1282 - Ponowna inicjalizacja serwera i podział pamięci masowej (M.2 SATA, SSD, HDD, M.2 NVMe)

    @Ricoland - tak, bardziej chodziło mi o sposób w jaki utworzyć wszystko (typ kreatora) - jakie są różnice i co tracę/zyskuję w zależności od wybranej drogi... Tylko migawki? Czy także sposób odczytu/zapisu, IOPS, szybkość, etc. Dodatkowo, jak rozumiem, gdzieś na tych pierwszych zainicjowanych...
  7. miwis

    Pomoc TVS-1282 - Ponowna inicjalizacja serwera i podział pamięci masowej (M.2 SATA, SSD, HDD, M.2 NVMe)

    @Ricoland - ja jednakowoż system postawię na M.2 SATA i RAID1, bo wolę rzadziej się stresować. Kartę kupiłem z rozpędu :), wraz z "ogromnymi" na tamte czasy dyskami NVMe Samsunga (czyli 256GB :)). Na razie karta + dyski nadal czekają w folii (dyski pewnie musiałbym i tak zmienić na większe, by...
  8. miwis

    Pomoc TVS-1282 - Ponowna inicjalizacja serwera i podział pamięci masowej (M.2 SATA, SSD, HDD, M.2 NVMe)

    Myślałem, że to może mieć jakieś daleko idące implikacje związane np. z indeksowaniem, "widocznością" przez inne usługi, applikacje, etc. Jeśli to samo można wykonać z każdym z folderów udostępnionych to nie było pytania :). Tak, inicjalizacja była wyłącznie na M.2. Reszta po kolei :) Dziękuję...
  9. miwis

    Pomoc TVS-1282 - Ponowna inicjalizacja serwera i podział pamięci masowej (M.2 SATA, SSD, HDD, M.2 NVMe)

    @SiewcaRyżu - bardzo dziękuję za informacje. Osobiście wolę multimedia na innych dyskach niż systemowy, choćby z powodu, że "bo się nie mieszczą" ;). Czy można ew. utworzyć link symboliczny do utworzonych na HDD folderach/folderach udostępnionych, by były widoczne w domyślnym folderze...
  10. miwis

    Pomoc TVS-1282 - Ponowna inicjalizacja serwera i podział pamięci masowej (M.2 SATA, SSD, HDD, M.2 NVMe)

    Dzień dobry wieczór, Ponieważ ostatni raz tworzyłem wszystko od zera kilka lat temu (na QTS 4.x.x) napotkałem właśnie problem (może to zbyt mocne określenie) podczas inicjalizacji serwera TVS-1282 na najnowszym QTS 5.1.4. Inicjalizacja została przeprowadzona tylko z dyskami M.2 SATA (wpiętymi w...
  11. miwis

    Pomoc Prędkość zapisu na QNAP-a TS-112P.

    Powiedz jeszcze z jakiego systemu korzystasz (OS) i za pomocą jakiego programu kopiujesz... Często włączenie weryfikacji danych podczas kopiowania drastycznie zmniejsza prędkość kopiowania (np. Total Commander). Podobnie użycie/nie użycie ramek Jumbo może (ale nie musi) powodować zmianę...
  12. miwis

    Download [Stable] QTS 4.3.3.0154 Build 0413 | ARM & x86

    To może i ja się trochę dołączę do tematu multimediów w QTS 4.3.3 :) Odnośnie wbudowanego DLNA - z całym szacunkiem, ale nie da się z tego korzystać jeśli ktoś dokładnie taguje swoje nagrania... Akurat dla mnie (a sądzę, po liczności postów na anglojęzycznych grupach, że nie tylko dla mnie ;))...
  13. miwis

    Pomoc pliki NEF (RAW) w Photo Station

    Problem jest dość prozaiczny, choć bardzo dokuczliwy... Przy obsadzeniu wszystkich slotów HDD wibracje i hałas są takie, że nie da się pracować w tym samym pomieszczeniu dłużej niż kilkadziesiąt minut... Zresztą w sąsiednim pomieszczeniu też... Niestety nie jestem osamotniony w tym bólu...
  14. miwis

    Pomoc pliki NEF (RAW) w Photo Station

    Jeśli chodzi o Plex'a to można skorzystać z pliku .plexignore, który automagicznie ;) pomaga "pozbyć się" niechcianej zawartości do wyświetlania. Więcej na Excluding New Content with .plexignore Osobiście w ten sposób odfiltrowuję NEFy (na sprzęcie/sofcie konkurencji :)), ale to też może zależeć...
  15. miwis

    Witam serdecznie...

    Od razu zdrajca ;) Po prostu dążę do poziomu z Twojej sygnaturki :) Chociaż licząc Thecusa, to się już zbliżam ;)