Recent Content by rafik

  1. rafik

    Pomoc Przełącznik wirtualny jako switch

    Napiszę rozwiązanie dla innych: należy dodać obie fizyczne kary sieciowe do jednego przełącznika wirtualnego, nie ustawiając żadnych dodatkowych funkcji. W ten sposób IP serwera NAS otrzyma przełącznik wirtualny a nie konkretny port. Wtedy jeden port idzie do routera a drugi do stojącego obok...
  2. rafik

    Pomoc Przełącznik wirtualny jako switch

    Dzień Dobry, przeczytałem poradnik: Jak skonfigurować funkcję Sieć i przełącznik wirtualny? ale nie potrafię uzyskać takiej funkcjonalności jak bym chciał, mianowicie aby działał on nie jako NAT a jako switch. Czyli Port 1 jest podłączony do routera z DHCP i dostaje adres z niego np...
  3. rafik

    Pomoc Backup NAS do chmury w 2022 roku

    Dzień Dobry, podobne pytania były zadawane w 2017 i 2018 roku ale usługi, ceny i rozwiązania się zmieniają. Do tej pory robiłem backup NAS (TS-451 i TS-471 z QTS Hero) do chmury usługą iDrive.com (7$ za pierwszy rok za 5TB) i aplikacją natywną dla QNAP. Działało to dramatycznie wolno ale było...
  4. rafik

    Pomoc TS-451 kamery do monitoringu domowego

    Odpadłem. Kolega pożyczył mi starego DLinka i podłączyłem go po próbach do QNAPa i z Vmobile mogę monitorować z poza domu. Zadałem pytanie o kamerki tych dwóch firm w firmie ABC Vision, pierwszej, która wyskoczyła w wyszukiwarce aby mi doradzili modele bo nie wiem co mam kupić. Po testach tego...
  5. rafik

    Pomoc TS-451 kamery do monitoringu domowego

    od listy kompatybilności zacząłem ale nie wiem na co zwracać uwagę.
  6. rafik

    Pomoc TS-451 kamery do monitoringu domowego

    Cześć Panowie, potrzebuję odpalić domowy monitoring na 2 kamery ze względu na nianię, która przejmuje dzieciaka i fajnie byłoby podpatrzeć z zewnątrz co robi. Mam TS-451 z 8GB RAMu który ma 2 licencje na monitoring ale zostaje kwestia jakie kamery podłączyć. Jedna byłaby w salonie gdzie stoi NAS...
  7. rafik

    Pomoc Zawieszona aplikacja blokuje skanowanie dysków

    Oczywiście, wielokrotny ponieważ przed update firmware, po update i jeszcze jeden, kiedy zobaczyłem, że proces wisi. Chyba czeka mnie czary mary z Optware, ssh i kill -9? Przy czym, skoro próbuje uruchomić się po restarcie to jest wpisana w cron albo jakiś skrypt a ja nie wiem co i jak...
  8. rafik

    Pomoc Zawieszona aplikacja blokuje skanowanie dysków

    Witam, Proszę o pomoc w następującym temacie: Po najnowszym update systemu otrzymałem komunikat, że aby dokończyć proces instalacji należy wykonać skanowanie plików. Problem w tym, że przy próbie uruchomienia otrzymuje komunikat, że nie jest to możliwe ponieważ blokuje to uruchamianie Music...
  9. rafik

    Pomoc Logowanie dostępu do plików

    Witam, środowisko to MS Serwer SBS 2003 i kilkanaście maszyn z Win 7. Qnap TS-212P i ewentualnie TS-451 choć jego wolałbym do innych celów użyć. Cel od osiągnięcia: Udostępnianie plików do codziennej pracy z logowaniem kto z czego korzystał. Szefostwo ma podejrzenia, że ktoś pracuje nie tylko...
  10. rafik

    Projekt Repozytorium QNAP CLUB dla XBMC: repository.qnapclub.xbmc.org

    Pytanie jest proste i uważam, że powinno być w tym wątku: jak doinstalować te repozytorium to XBMC na QNAPie. w innych systemach podaje się adres lub plik ale nie mam pojęcia jak dostać się do XMBC w na QNAP z zewnątrz. Odpowiadając na Twoje pytanie: tak, XMBC się różni kompletnie gdyż QNAP...
  11. rafik

    Projekt Repozytorium QNAP CLUB dla XBMC: repository.qnapclub.xbmc.org

    wczoraj pierwszy raz odpaliłem i mam XBMC 13 czyli Gotham jeszcze. Niemniej nie udało mi się dojść do ładu z polskimi napisami. Zwykłe Raspberry Pi robi to wygodniej. Napiszesz krótki poradnik jak zacząć?
  12. rafik

    Projekt Repozytorium QNAP CLUB dla XBMC: repository.qnapclub.xbmc.org

    napiszcie proszę dla mniej zaawansowanych jak go zainstalować na QNAP TS-451. Do tej pory używałem maliny z wtyczką do napisów.
  13. rafik

    Witam

    Witam wszystkich, Qnapa używam od 2009r kiedy kupiłem do domu TS-219 za ogromną wtedy ilośc bananów, działa do dziś tylko wymieniłem dyski na nowe WD Red. Teraz mam od tygodnia TS-451 + 4x4TB WD Red. Będę się pytał o jak najlepsze możliwości wykorzystania tego nowego sprzętu pod kątem...
  14. rafik

    Raid niewidoczny po zawieszeniu

    Po wielu próbach udało mi się zalogować przez ssh i ręcznie zgrać backup. Potem wgrałem z palca nowy FW i na razie chodzi, myślałem, że będę go orać ale wystarczyło pousuwać pliki tymczasowe, śmieci i poustawiać uprawnienia z palca od nowa. Jak mu się powtórzy to do serwisu pojedzie na pewno...
  15. rafik

    Raid niewidoczny po zawieszeniu

    witam, Mam TS-219 z FW 3.1.2 i dwoma dyskami 1TB w mirrorze na EXT4. Zawiesiłem urządzenie kupując płatne konto na RapidShare którego używam do wymiany materiałów z klientami. Po prostu ustawiłem 5 sesji w QGet i system przestał odpowiadać. Po restarcie mam dziwny objaw. Mogę się zalogować do...